07
شهریور

طراحی دکوراسیون سالن غذاخوری شیک در خانه

سالن های غذاخوری یکی از مکان های مهم در هر خانه ای محسوب می شود که از لحاظ طراحی می توانند تاثیر بسزایی در روحیه و آرامش ساکنان داشته باشد. این فضا یکی از بخش های دکوراسیون داخلی هر خانه ای است که شاید تا سال های اخیر افراد توجه چندانی به دکور آن نداشتند. اما امروزه با توجه به اهمیت بسیار زیاد طراحی دکوراسیون ، ایده های بسیار زیادی برای این محیط در نظر گرفته می شود. از این رو در این مقاله قصد داریم به معرفی چندین طراحی و دکوراسیون اتاق یا همان سالن غذاخوری های شیک و زیبا در خانه های مدرن و سلطنتی بپردازیم. شما می توانید با ایده گرفتن از این دکور های متفاوت برای سالن و اتاق غذاخوری خانه خود، فضایی منحصر به فرد را خلق نمایید.

طراحی سالن غذاخوریطراحی سالن غذاخوری

سالن غذاخوری در هر خانه ای محل ویژه ای به حساب می آید که در بیشتر اوقات محل پذیرایی از مهمانان در هنگام سرو غذا نیز است؛ از این رو باید دارای طراحی ویژه ای باشد. راحتی و ظاهر زیبای اتاق غذاخوری باید به اندازه قسمت نشیمن در اولویت قرار گیرد.

سالن غذاخوری به معنای یک اتاق مجزا در خانه های امروزی به شمار نمی رود، زیرا با افزایش جمعیت و کوچک تر شدن هر روزه خانه ها، امکان قرار دادن یک اتاق مجزا برای غذا خوری وجود نخواهد داشت و خانه های بسیار کم و محدودی هستند که می‌توانند چنین فضایی را در اختیار شما قرار دهند. به همین دلیل معمولا اتاق غذاخوری به عنوان بخشی از سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن در نظر گرفته می شود.

یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین المان در طراحی اتاق غذاخوری، میز آن است. به همین دلیل اگر می خواهید به اتاق غذا خوری با طراحی مناسب دست پیدا کنید، قبل از هر چیزی باید میز درست را انتخاب کنید.

در طراحی دکوراسیون سالن غذاخوری، می توان از المان ها و عناصر بسیاری استفاده نمود که در ادامه هر کدام از آن ها را برای شما شرح خواهیم داد.

میز غذاخوری ۱٫ نورپردازی اتاق غذا خوری

برای آنکه بدانید که برای نورپردازی غذاخوری از چه چراغی استفاده کنید، باید به میز غذاخوری و اندازه آن توجه کنید. در واقع یکی از عامل های مهم در تعیین نوع چراغ اتاق غذاخوری و آشپزخانه، میز آن هاست. در واقع علت این موضوع این است که کل میز باید از روشنایی نور چراغ‌ها بهره مند شوند و به همین منظور باید تناسب بین این دو رعایت شود.

تنها یک لامپ سردر برای ایجاد تعادل نور نسبت به اتاق غذا خوری کافی نیست. برای به وجود آوردن تعادلی شگفت انگیز در محیط، می توان از اضافه کردن نور های روشنایی و روشنایی های دیوار کوب استفاده کرد.

استفاده از لامپ آویزان روی میز غذا خوری تاثیر گذاری بالایی دارد و صمیمیت خاصی در محیط ایجاد می کند ولی باید در ارتفاع مناسبی نصب شود. همچنین نور نقطه‌ای به همراه کلید‌های کاهنده نصب شده روی سقف می‌تواند مفید باشد. هرچند برای محیطی صمیمی هنگام شام، شمع بهترین استفاده است.

سالن غذا خوری شیک

نورپردازی سالن غذاخوری۲٫ دیواری با طرح متفاوت

در هر زمانی که برای دکوراسیون کردن دیوار ها در هر مکانی با مشکل برخورد کردید، کاغذ دیواری های مدرن که امروزه در طرح ها و رنگ های متنوع تولید می شوند می توانند بسیار کمک کننده باشند.

اگر به دنبال ایجاد فضایی تاثیرگذار تر و جذاب در تزئین دیوار های سالن غذاخوری هستید، در این صورت از یک کاغذ دیواری رنگی و طرح دار بر روی تنها یکی از دیوار های اتاق غذاخوری استفاده کنید. همچنین می توانید از تابلوها، آثار هنری، قاب عکس با ترتیب و چینش خاص و سنگ های تزیینی و دیوار آجری و … نیز استفاده نمایید.

دکور اتاق غذاخوری

طراحی دیوار اتاق غذاخوری۳٫ استفاده از آینه کاری

یکی از ترند هایی که در سالن های غذاخوری خانه های مدرن و سلطنتی زیاد دیده می شود، آینه کاری است.

البته اگر نمی خواهید که تمام دیوار با آینه پوشانده شود، استفاده از آینه ای بزرگ با قابی زیبا نیز می تواند چنین تاثیری ایجاد کند. با استفاده از آینه ها با قاب های متنوع می توانید سبک های متفاوتی را نیز در دکوراسیون اتاق غذاخوری خود به نمایش بگذارید.

آینه کاری در سالن غذاخوری ۴٫ استفاده از کمد و کنسول

خوب است که در دکور سالن غذاخوری ، مکانی را نیز برای گذاشتن ظروف و وسایل مورد نیاز تعبیه کنید که نزدیک به میز غذاخوری باشد. دراین صورت، امر پذیرایی، سرو و صرف غذا، چه برای خوانواده و چه برای مهمانان راحت تر و سریع تر انجام می گیرد. برای مثال می توانید از انواع کمد، کنسول، قفسه و بوفه استفاده کنید.

ناگفته نماند که استفاده از کنسول ها علاوه بر بحث کاربردی بودن آن ها، زیبایی خاصی را در فضا ایجاد کرده و و روی آن ها می توان از آینه، تابلو، قاب عکس و اکسسوری های دیگر استفاده نمود.

دکوراسیون اتاق غذا خوری ۵٫ استفاده از فرش متناسب با میز

اگر سالن یا و بخشی که برای اتاق غذاخوری در نظر گرفته اید، به طور کامل با موکت و یا پارکت پوشیده شده است، می توانید برای رنگ بخشیدن به این مکان، فرش های کوچک تری را به کار ببرید. اما موضوعی که در این مورد باید در نظر داشته باشید این است که تمام میز و صندلی ها باید بر روی آن فرش جا شوند و فرش نباید کوچک تر از میز غذاخوری باشد.

دکور سالن غذاخوری خانه کلام آخر

اگر شما به دنبال ایده ای ساده و در عین حال مدرن و کلاسیک برای دکور سالن غذاخوری خانه خود هستید، ما ایده هایی متنوع برای طراحی سالن غذا خوری به سبک دکوراسیون مدرن ، سلطنتی ، روستیک و اسکاندیناوری را به شما پیشنهاد می کنیم. شما می توانید با بودجه ای نسبتا کم، دکوراسیون اتاق غذاخوری خود را تغییر داده و یا برای بازسازی ساختمان خود اقدام نمایید، به گونه ای که سبک مورد علاقه خود را با ایده هایی نو و جذاب، ساده اما زیبا در دکوراسیون خود داشته باشید.

همه ایده ها و طراحی هایی که مشاهده کردید، شارین برای شما با هزینه بسیار مناسب اجرا می کند، جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر با از طریق شماره تلفن ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ در ارتباط باشید.