14
شهریور

فنگ شویی دکوراسیون اتاق نشیمن و سالن پذیرایی

از فنگ شویی در قسمت های مختلف منزل برای چیدمانی صحیح و افزایش انرژی مثبت در سراسر منزل استفاده می شود. برای فنگ شویی اتاق خواب و فنگ شویی اتاق نشمین و فنگ شویی آشپزخانه، اصولی وجود دارد که باید رعایت شود و شما می توانید با رعایت این اصول چیدمانی کاربردی را در سراسر منزل خود داشته باشید. با به کارگیری اصول فنگ شویی اتاق نشیمن و یا سالن پذیرایی در طراحی این قسمت از منزل می توانید به احساسی خوب برسید. اتاق نشیمن و پذیرایی طبق معماری جدید امروز در یک راستا قرار دارند و با هم مرتبط هستند؛ پس باید از چیدمانی استفاده کنید تا با آن به خوبی بتوان فضای نشیمن از پذیرایی را تفکیک کرد. از این رو جهت آشنایی با اصول چیدمان این قسمت از خانه بر اساس آیین فنگ شویی در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

اصول فنگ شویی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن از مهم ترین بخش های منزل است که دکوراسیون آن باید صمیمانه و راحت باشد، اتاق نشیمن با مبلمان راحتی، تلویزیون و میز شکل می گیرد که نحوه چیدن آن ها بسیار اهمیت دارد. برای اینکه بتوانید به بهترین شکل اتاق نشیمن خود را طراحی کنید طوری که انرژی مثبت در آن موج بزند، باید از اصول فنگ شویی که در موارد زیر ذکر شده است بهره ببرید.

۱٫ رنگ بندی سالن پذیرایی

رنگ بهترین عنصری است که می توانیم از آن شروع کنیم، چون رنگ ها بیشترین تاثیر را به روی خلق و خو انسان ها می گذارند. به علاوه رنگ ها در فنگ شویی نیز بسیار اهمیت دارند، زیرا هر رنگ به یکی از عناصر فنگ شویی تعلق دارد.

فنگ شویی بر این اصل استوار است که رنگ می تواند تاثیر عمیقی روی عملکرد مغزی و احساس افراد بگذارد. مثلا رنگ های تیره حس آرامش را در فرد ایجاد می کنند و رنگ های روشن انرژی را در فرد فعال نموده و او را برای انجام فعالیت، شاد و پر انرژی می کند.

از استفاده بیش از حد رنگ نیز باید اجتناب کنید. نیازی نیست که تمام دیوارهای اتاق را با یک نوع رنگ، رنگ آمیزی کنید. اگر می خواهید از تمام مزایای یک رنگ استفاده کنید، می توانید کمی از آن را در فضای اتاق به کار ببرید. شما می توانید از یک رنگ طبیعی مانند کرم یا بژ با منابع نور، آثار هنری، یک قالیچه بومی یا بالش های محلی برای اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

ترکیب رنگ در فنگ شویی خانه ۲٫ نور کافی و هوای تازه اتاق نشیمن

هوای گرفته و راکد و نور ضعیف، بزرگ ترین دشمن فنگ شویی در اتاق نشیمن هستند، پس تا آنجا که می توانید به آن هوای تازه و نور مناسب وارد کنید.

باز کردن همه­‌ پنجره­‌های اتاق نشیمن به مدت حداقل نه دقیقه، یکی از روش­‌های فوق العاده آسان برای پاکسازی فضای اتاق شما می­‌باشد (عدد ۹ در فنگ شویی عددی فرخنده بوده و به همین دلیل بیشتر از آن استفاده می­‌شود).

برای داشتن نور مناسب در دکوراسیون سالن پذیرایی بر اساس فنگ شویی، از چراغ هایی که از سقف آویزان هستند استفاده می شود، همچنین برای دلنشین تر کردن فضا و منتقل کردن حس آرامش، از آباژور های شیک و زیبا جهت قرار گیری روی میز و یا لامپ های پایه دار زمینی نیز استفاده خواهد شد.

نور طبیعی در دکوراسیون نشیمن ۳٫ نحوه چیدمان درست مبلمان

مبلمان را طوری انتخاب کنید که دارای گوشه‎های تیز نباشند و مخصوصا میز وسط اگر گرد یا بیضی باشد، بهتر است. نحوه چیدمان آن‎ها در اتاق نشیمن باید به هیچ عنوان پشت به در ورودی نبوده و از دیوار نیز فاصله کمی داشته باشند. همچنین اگر مبل‎هایتان را به شیوه L بچینید، باعث می‎شود تمرکز در مرکز بوده و مهمانان حواس‎شان به جاهای دیگر پرت نشود و به یکدیگر توجه کنند.

فنگ شویی سالن پذیرایی۴٫ محل قرارگیری تلویزیون

تلویزیون در خانه‎های ما مرکز توجه است، اما برای این‎که این قدرت جلب توجه آن بیشتر نشود بهتر است تلویزیون را در قسمت شرقی اتاق نشیمن قرار ندهید.

شمال و غرب بهترین مکان‎ها هستند، همچنین برای زیبا تر شدن این بخش از خانه، می‎توانید دیوار پشت تلویزیون خود را رنگی متفاوت از سه دیوار دیگر نشیمن‎تان بزنید و یا با کناف کاری آن را از دیگر دیوار های خانه، متمایز کنید.

چیدمان مبلمان در دکوراسیون ۵٫ توجه به متریال به کار رفته

 در مورد اتاق نشیمن رو به شمال، بهترین مصالح تزئینی، به صورت غالب از جنس فلز، شیشه و یا سطوح شبیه آینه هستند.

مصالحی که باید از آن‌ها اجتناب شوند (و یا اینکه کمتر استفاده شوند) مبلمان چوبی و یا اشیای تزئینی و نیز ظروف سفالی هستند. از آنجایی که گیاهان متعلق به المان چوبی در سبک فنگ شویی هستند، استفاده‌ی زیاد از گل و گیاه نیز می‌تواند متضاد با المان آب باشد، بنابراین انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید.

متریال فلز در فنگ شویی دکوراسیون ۶٫ استفاده از ۵ عنصر اصلی فنگ شویی

فنگ شویی به طور کامل درباره سلامت، تعادل و هماهنگی است و ما برای رسیدن به کامیابی و شاد بودن، به تمامی پنج عنصر فنگ شویی در محیط‌های خود نیاز داریم. فنگ شویی خوب در اتاق نشیمن شما بر اساس استفاده‌ی زیرکانه از تمامی رنگ‌ها و اشکال است، به طوریکه دو یا سه مورد از آن‌ها بر اساس الزامات نقشه‌ی باگوآ به صورت غالب استفاده شده باشند.

برای مثال، شما می‌توانید در فضای باگوآی شمالی یک آینه (المان آب در سبک فنگ شویی) داشته باشید (که توسط المان آتش در سبک فنگ شویی تعیین می‌شود)، در صورتی که آنجا را به یک نقطه‌ی مرکزی تبدیل نکنید. بدین منظور، شما ممکن است آینه‌ای به شکل شعله انتخاب کنید، همانند شکل خورشید، که شامل یک المان آتش با پوشش طلایی است.

آینه در فنگ شویی دکوراسیون

گیاهان در فنگ شویی دکوراسیون

۷٫ وجود نظم و عدم به هم ریختگی

تمیز و مرتب بودن اتاق نشیمن، یکی از اصول اساسی فنگ شویی است؛ بنابراین دقت کنید که همیشه این نظم و مرتب بودن را در اتاق نشیمن حفظ کنید.

پس در اولین قدم؛ دکوراسیون پذیرایی را شلوغ و در هم ریخته نکنید. مرتب و دلباز بودن اتاق نشیمن و پذیرایی خانه بر روی روابط شما با دوستان و آشنایان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

توصیه می شود براساس آن چه که در اتاق نشیمن نیاز دارید، وسایل داخل آن را سر و سامان دهید و فضا را از بی نظمی و نامرتب بودن خارج کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن کلام آخر

فنگ شویی به ایجاد تعادل و انرژی مثبت در منزل شما کمک می‌کند. اگر می‌خواهید اتاق نشیمن و پذیرایی پر از انرژی و نور داشته باشید اصول فنگ‌شویی ذکر شده را در آن به کار ببرید. این اصول  باعث ایجاد حس صمیمیت و راحتی افراد خانواده و همچنین دوستان و آشنایانی که با آن ها در ارتباط هستید می‌شود.

جهت اجرای درست و صحیح اصول فنگ شویی در سالن پذیرایی و اتاق نشیمن می توانید از کارشناسان شارین مشاوره رایگان دریافت کرده و برای اجرای طراحی های مورد نظر خود از مجموعه ما کمک بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی خانه و بازسازی ساختمان خود می توانید از طریق شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ با ما در ارتباط باشید.