23
شهریور

طراحی کابینت روکش چوب در خانه

حضور و انتخاب المان ها و عنصر های طبیعی مانند چوب و سنگ حس شادابی و طراوت طبیعت را به داخل منزل می آورند و فضای خانه را گرم، صمیمی و آرامش بخش می نمایند. این انتخاب ها می تواند به صورت یک میز چوبی، تابلو چوبی و یا مواردی از این قبیل باشد و یا دکور کلی خانه برگرفته از مواد و عناصر و رنگ های طبیعی باشد. استفاده از چوب در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آشپزخانه و ساخت کابینت چوبی خصوصا برای افرادی که سبک کلاسیک و سلطنتی را می پسندند و یا حتی طرفدار کمی مدرن تر از آن هستند و به سبک  های نئوکلاسیک علاقه مندند بسیار جذاب است. گاهی هزینه های بالای کابینت های تمام چوب مانع از رسیدن به آن ها می گردد. اما این شرایط راه حل دارد و ساخت و طراحی کابینت هایی با روکش چوب این مشکل را برطرف می کند.

جدیدترین مدل کابینت روکش چوب

شیک ترین مدل کابینت روکش چوب

طراحی کابینت روکش چوب

طراحی و اجرای کابینت و کمد از جمله کابینت روکش چوب طبیعی همانند طراحی کابینت های تمام چوب انجام می شود و بر حسب این که سبک کلاسیک با تزئینات و تجملات زیاد و ریزه کاری های فراوان یا حالت مدرن تر و نئوکلاسیک را ترجیح دهیم، دیزاین و دکوراسیون آشپزخانه و کابینت به همان سبک و سیاق انجام می شود.
ستون ها، سرستون، تاج و گل های ابزار خورده که در سبک های رومی وجود دارد، قرینگی، ارتفاع بلند کابینت های دیواری و … کاملا در این کابینت های رویه چوب قابل اجرا است. شاید بتوان کابینت روکش چوب را ترکیبی از چند کابینت ممبران، ام دی اف و چوب بدانیم که از هر کدام بخشی را سهیم شده است، از لحاظ ابزار خوری مانند کابینت های ممبران است، از لحاظ جنس بدنه و مغزی کار کابینت ام دی اف و از نظر شکل ظاهری همانند کابینت چوبی هستند.

قیمت کابینت روکش چوب

کابینت روکش چوبروکش چوب طبیعی

روکش های طبیعی که از چوب درخت های متفاوت مثل گردو، بلوط، راش، ون و … ساخته می شوند و بر روی مغزی های ام دی اف که ممکن است ابزار خورده و یا ساده باشند کشیده می شوند. روش کار به این ترتیب است که لایه های نازکی از چوب ایجاد می کنند و این لایه ها به وسیله دستگاه پرس های بخار همراه با چسب و در دمای ۵۸ درجه بر روی سطح ام دی اف چسبانده می شوند.
همان طور که گفتیم روکش های طبیعی لایه های نازک چوب می باشند از این رو نقش و نگار های زیبا و بافت و گره های چوب کاملا بر روی آن قابل حس و دیده شدن است و همان احساس خوش آیند و مطبوع عناصر چوبی را القا می کند.

مدل کابینت روکش چوب

معایب کابینت روکش چوبرنگ کابینت روکش چوب

رنگ کابینت روکش چوب بنا به سلیقه شخصی مشتری می تواند خود رنگ و یا رنگ شده باشد، منظور از خود رنگ بودن رنگ خود چوب است که بر روی آن از رنگ های پلی استر یا پلی اورتان که حالت شفاف و بی رنگ دارند فقط برای براق شدن و جلوه بیشتر رگه ها و گره های چوب استفاده می شود. در عین حال که مواد پلی استر و پلی اورتان به عنوان یک لایه محافظ در برابر نم و رطوبت نیز عمل می کنند و به طور کلی مقاومت کابینت رویه چوب را به نسبت کابینت های تمام چوب بالا می برند.
از دیگر رنگ هایی که بر روی روکش های چوبی استفاده می شود رنگ شاپان است و فقط به رنگ های قهوه ای و تیره وجود دارد و رنگ روکش چوبی را تیره تر و رگه ها و گره ها را شاخص تر نمایان می کند. ممکن است بخواهید رنگ کابینت روکش چوب متفاوت از رنگ چوب و یا طیف رنگ های قهوه ای باشد به این ترتیب از رنگ های لاتکس یا آکریلیک برای رنگ آمیزی کابینت استفاده می شود و به این ترتیب هر رنگی که مایل باشید قابل اجرا خواهد بود و می توانید کابینت هایی با چند رنگ متفاوت یا مکمل داشته باشید و یا کابینت جزیره را با رنگی متفاوت از بقیه کابینت ها طراحی نمایید.

بعد از این مرحله از تاپکات پلی اورتان که شفاف و بی رنگ است برای افزایش مقاومت و کارآیی بیش تر استفاده می شود و سطح کار را با آن پوشش می دهند. تکنولوژی رنگ پلی اورتان در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی  و کابینت تغییرات بسیار زیادی ایجاد نموده و اجرای کابینت ها در هر رنگی و به شکل مات یا براق را فراهم کرده است.