بازسازی خانه| بازسازی ساختمان | نوسازی منزل | هزینه نوسازی آپارتمان قدیمی | شارین آرک

بازسازی ساختمان

شارین آرک > خدمات > بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان ، شاخه ای از معماری است و به مجموعه فعالیت هایی گفته می‌شود که برای نوسازی خانه ،تغییر طراحی داخلی خانه ، نوسازی مصالح و بازسازی نما ساختمان با هدف افزایش طول عمر خانه و یا ایجاد امکان سکونت و استفاده مجدد از آن انجام می گیرد. اصولا هدف از بازسازی و نوسازی خانه ، بالابردن کیفیت زندگی ساکنان است که از طریق کاربردی کردن فضاها و زیباتر و دلپذیر کردن داخل یا بیرون ساختمان انجام می گیرد.

بازسازی داخلی منزل می‌تواند شامل بازسازی آشپزخانه ، بازسازی سالن پذیرایی و اتاق خواب ، بازسازی دیوار های داخلی ، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام و… و همچنین بازسازی خارج از منزل مانند بازسازی نما ، محوطه سازی یا حیاط و بازسازی استخر ویلا های قدیمی باشد. بازسازی داخلی ساختمان بر اساس نوع کاربری و شرایط آن (خانه و منزل فرسوده ، کلنگی و قدیمی ، آپارتمان های کوچک ، ساختمان های اداری و مغازه و خانه های ویلایی و … ) ملزم به رعایت اصول ، قوانین و ضوابط مختص به خود است که باید رعایت گردد. 

بازسازی ساختمان اداری

با توجه به نقش مهم محیط کاری در زندگی روزمره ما و گذراندن زمان زیادی از روزمان در این محیط، نوسازی و بازسازی ساختمان اداری یکی از ضروریات زندگی ما می باشد که نه تنها در بحث زیباشناختی و استحکام بلکه از جهت افزایش راندمان کاری مورد توجه قرار گرفته است. ممکن است بازسازی اداری با اهدافی مانند: تغییر کاربری، تغییر دکوراسیون جهت بهینه ساختن فضا و بازسازی به دلیل فرسودگی ساختمان انجام می گیرد. پیش از آغاز مراحل بازسازی ساختمان های اداری بایستی گزارشی از مشکلات و شرایط فعلی ساختمان تهیه شود. شرکت های ساختمانی که مدیریت بازسازی را بر عهده می گیرند، باید طرحی کلی از مراحل بازسازی ، زمان لازم برای اجرای کار، مصالح مورد نیاز و قیمت نهایی را به کارفرمایان اعلام نمایند.

بازسازی ساختمان اداری و مغازه نقش بسیار مهمی را در عملکرد و بازدهی آن ایفا خواهد کرد. در بازسازی ساختمان های اداری و تجاری، شرکت ها و موسسات ، نوع فعالیت در مراحل و چگونگی بازسازی نقش بسزایی دارد و مهم ترین نکته ای که باید در نظر گرفت مدت زمان به اتمام رسیدن پروژه است. چرا که هر روز تاخیر در پروژه ضرر و زیان هنگفتی را برای آن مجموعه به همراه دارد لذا در این موارد باید از روش ها و مواد و متریالی استفاده کرد که زمان انجام پروژه را به حداقل برساند.

از مزایای مهم بازسازی ساختمان و مغازه این است که دیگر دردسر تخریب و نوسازی را نخواهید داشت که همین روند موجب کاهش هزینه های موجود و عدم اتلاف زمان خواهد شد. شما با بازسازی ساختمان اداری و مغازه ی خود توسط تیم متخصص و حرفه ای شارین می توانید ظاهر ایده آل و منحصر به فردی را در محیط ایجاد کنید. جهت همکاری با این مجموعه می توانید با شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. 

بازسازی نما

نوسازی و بازسازی ساختمان علاوه بر اینکه باعث احیا شدن قسمت‌های آسیب دیده می شود، می تواند جان تازه ای نیز به جلوه ظاهری ساختمان ‌ببخشد. نمای ساختمان بخشی از هویت آن است و می تواند موقعیت اقتصادی و اجتماعی ساکنین را به نمایش بگذارد. همچنین به عنوان اولین قسمتی از هر ساختمان و بنا که بیننده با آن مواجه می شود، اثر مهمی بر اولین دیدگاه و نظر افراد و همچنین بر سیمای شهر دارد. همین امر به ضرورت دقت در انتخاب طرح و متریال قابل استفاده برای بازسازی نما خانه می افزاید.

انتخاب نوع مصالح ساختمانی برای بازسازی نما یکی از مهم‌ترین دغدغه ‌های طراحان و مجریان است. انتخاب نوع مصالح باید بر اساس نوع اقلیم و آب‌ و هوا باشد، به‌ گونه‌ای که نمایی زیبا با قیمتی مناسب‌تر در اختیار صاحب ‌ملک قرار دهد. بنابراین اگر تصمیم به بازسازی نمای ساختمان خود گرفتید، تمامی جنبه های آن اعم از زیبایی، قیمت، مقاومت، هزینه های رسیدگی به آن در آینده مانند شستشو، ترک خوردگی و … را در نظر بگیرید. بری این کار می توانید از تیم حرفه ای و متخصص شارین که تجارب زیادی در زمینه بازسازی خانه و ساختمان های بزرگ دارد، کمک بگیرید. جهت ارتباط با این مجموعه می توانید با شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. 

بازسازی ساختمان بازسازی خانه بازسازی مغازه

در بازسازی نمای ساختمان اداری باید به این نکته توجه داشت که عملیات اجرایی بایستی با کمترین میزان تخریب فضاها انجام پذیرد. همچنین بایستی بازه زمانی عملیات بازسازی نمای ساختمان های اداری در مقایسه با سایر ساختمان ها بسیار کوتاه تر باشد تا روند کاری سازمان ها با اختلال زیادی روبرو نشود.

بازسازی نما ساختمان مسکونی نیز دلایل مختلف و البته روش ها و مصالح مختلفی دارد. دلایلی مانند کنده شدن و یا تخریب قسمتی از نما و یا قدیمی شدن سبک طراحی نما می توانند سبب بازسازی نمای ساختمان مسکونی ما شوند. مسلما هنگامی که بازسازی نمای آپارتمان خود را به یک شرکت حرفه ای با یک تیم متخصص و هماهنگ بسپارید، نتیجه رضایت بخش تر خواهد بود. شارین یک متخصص حرفه ای در زمینه بازسازی منازل مسکونی می باشد که شما می توانید متناسب با بودجه و سلیقه خود جهت سفارش بازسازی و طراحی نمای منزل خود با شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. 

درباره آگاهی از نمای ساختمان

بازسازی منزل و نوسازی آپارتمان کوچک

بازسازی آپارتمان ها و منازل کوچک عموما با هدف ایجاد فضای کاربردی بیشتر در منازل و آپارتمان ها صورت می­ گیرد. برای بازسازی داخلی آپارتمان و منزل کوچک فضا سازی به نحوی صورت می گیرد که هم فضا را بزرگ تر نشان دهد و هم تمامی امکانات یک خانه را در خود به شکل زیبایی جای دهد. در بازسازی خانه های نقلی و کوچک موارد زیادی را باید در نظر گرفت و مهم ترین قسمت بازسازی پذیرایی است که البته تمامی مراحل اجرای یک طرح ایده آل در فضای داخلی اعم از پوشش دیوارها ، کفپوش ها و … به سلیقه ی مشتری بستگی دارد و نکته مهم بعدی در بازسازی هزینه آن می باشد که در بازسازی و نوسازی خانه و آپارتمان های کوچک به دلیل متراژ کم به نسبت هزینه کمتری را متحمل خواهید شد. در بازسازی خانه های کوچک ، یک معمار و متخصص حرفه ای جهت ایجاد فضا های کاربردی و زیبا در اجرای طرح لازم است، از این رو اگر قصد بازسازی و نوسازی آپارتمان و خانه کوچک خود را دارید از طریق شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ با شارین تماس بگیرید.

برای مشاهده پروژه های بازسازی

بازسازی سالن پذیرایی و آشپزخانه

پذیرایی خانه فضایی است که شما و حتی مهمانانتان بیشترین زمان را در آن سپری می‌کنید. به همین دلیل بهتر است که این مکان دارای انرژی و آرامش باشد. اتاق نشیمن و پذیرایی یکی از پراستفاده ترین فضاهای خانه است. از این رو، زمانی که احساس می‌کنید به نظر ظاهر کسل کننده و بی روحی پیدا کرده است استحقاق بازسازی و تغییر دکوراسیون را دارد. بنابراین از بازسازی این بخش از خانه غافل نشوید. برای تغییرات و بازسازی اتاق پذیرایی و نشیمن ایده هایی وجود دارد که می‌توانید آن را در طراحی لحاظ کنید که از جمله آن ها می‌توان به تغییر کفپوش ، دیوارپوش و سایر اجزای خانه اشاره کرد. لازم به ذکر است که اگر فضای نشیمن شما نیاز به بازسازی دارد، ابتدا قسمت‌های مورد نیاز را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید و با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید شروع به کار کنید.

آشپزخانه قلب یک خانه می‌باشد بنابراین طراحی و دکوراسیون آن اهمیت ویژه ای دارد و اگر بعد از گذشت مدت زمان طولانی از طراحی و دکور آن خسته شدید می‌توانید به بازسازی این محیط بپردازید. بازسازی آشپزخانه یکی از اولین گام‌های مورد نیاز در بازسازی خانه و ساختمان می‌باشد. ایده پردازی در مورد تغییر دکور و بازسازی آشپزخانه ، مستلزم این است که، طراح و یا هر کسی که مسئولیت بازسازی آشپزخانه را به عهده دارد، در ابتدا فضاهای مورد نیاز مشتری را شناسایی کند و بر روی خلق آن تمرکز نماید. با بازسازی آشپزخانه ، لوازم و تجهیزات قدیمی و بلااستفاده ای که دیگر به آن ها احتیاجی نخواهیم داشت و تنها فضای آشپزخانه را اشغال می‌نمایند، از بین خواهند رفت و جان تازه ای به فضا بخشیده خواهد شد.

برای آگاهی از بازسازی آشپزخانه

بازسازی خانه کلنگی

خانه های بزرگ و ویلایی به دلیل متراژ بالا گران تر از منزل های کوچک هستند اما به دلیل قدیمی و کلنگی بودن برخی از آن ها، اگر تعمیرات به موقع و به درستی انجام گیرد، با یک بازسازی بهینه می توان صاحب ویلایی مدرن و زیبا شد. بازسازی خانه های ویلایی کلنگی با توجه به قدمت بالا و عدم امکان استفاده از آن به دلیل داشتن خطرات جانی و مالی برای ساکنین و در حقیقت ریشه ای بودن پروسه مراحل بازسازی ساختمان در این مورد، دارای اصول و فنون خاص خود بوده و انجام آن توسط خود مالک نمی تواند امکان پذیر باشد. استراتژی بازسازی در این ساختمان ها بیشتر بر اساس نیاز و خواسته های کارفرما صورت می گیرد و به دلیل وسعت بزرگتر با محدودیت های کمتری در این گونه پروژه ها روبرو هستیم.

عمر مفید ساختمان ها در ایران ۵۰ سال در نظر گرفته می شود و مطابق با آن طراحی انجام می گیرد اما عدم توجه به کیفیت ساخت در مرحله اجرا موجب می شود بسیاری از ساختمان های بالای ۳۰ سال به بازسازی و نوسازی نیاز پیدا کنند. در این موارد به دلیل شرایط ناشی از ساخت و بهره برداری ساختمان ، عملیات نوسازی با محدودیت هایی همراه است که بررسی بیشتر سازه ، استفاده از متدهای روز دنیا و همچنین تیم حرفه ای و خلاقی را می طلبد که با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان بتواند هم راستا با خواسته و سلیقه کارفرما عملیات بازسازی را انجام دهد.

بازسازی خانه کلنگی قدیمی

استفاده از خدمات یک شرکت بازسازی معتبر و پرسنل متخصص و با تجربه می تواند از میزان اشتباهات و خسارات احتمالی در فرایند و هزینه بازسازی های کلنگی بکاهد و هم روند بازسازی منزل قدیمی را تسریع بخشد. شرکت جهان ساخت شارین با سال ها تجربه در امور بازسازی ساختمان ، منازل و خانه های ویلایی قدیمی ، مطابق با سلیقه شما به همراه مشاوره در خصوص دکوراسیون داخلی و چیدمان این امکان را به شما می دهد که در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه پروژه خود را به اتمام برسانید.

برای آگاهی از هزینه های بازسازی 

هزینه بازسازی منزل

یکی از مسائل اساسی در بازسازی ساختمان مدیریت هزینه هاست. اگر قصد بازسازی خانه و منزل خود را دارید، قدم اول شما باید برآرود هزینه بازسازی خانه باشد. بسته به اینکه کدام بخش‌های خانه مورد بازسازی قرار می‌گیرد و در این بازسازی از چه متریال یا مواد یا به اصطلاح مصالحی استفاده می‌شود، هزینه‌های بازسازی متفاوت است.

بهتر است هزینه بازسازی به خصوص هزینه بازسازی خانه قدیمی توسط شرکت یا پیمانکار مجربی برآورد گردد تا امکان ایجاد اشتباه و خطا در آن به کمترین حد خود برسد. شرکت شارین آرک مجموعه ای متشکل از تیم متخصص و حرفه ای است که می تواند کار تعمیر و نوسازی منزل خانه قدیمی شما را از صفر تا صد انجام دهد و با در نظر گرفتن تمامی ابعاد پروژه متخصص کم کردن هزینه های شما است. شما می توانید با شماره تلفن ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس بگیرید.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی آشپزخانه با توجه به نوع تغییرات مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. اگر قصد دارید هزینه بازسازی آشپزخانه را در حد معقولی نگه دارید، بهتر است در بازسازی آشپزخانه قدیمی سنتی به تغییرات ظاهری بسنده کنید و سراغ مواردی مانند تعمیرات اساسی مثل لوله کشی نروید. ممکن است قسمت های مختلف آشپزخانه اعم از کابینت، کاشی، سرامیک کف، شیرآلات، سینک، گچ کاری سقف و نقاشی آشپزخانه نیاز به تعمیر و بازسازی داشته باشند. هرکدام از بخش هایی که نام بردیم با توجه به نوع موادی که انتخاب می کنید هزینه های گوناگونی برای شما خواهد داشت. 

هزینه بازسازی آشپزخانه خانه قدیمی ساختمان

هزینه بازسازی خانه به لحاظ اقتصادی از هزینه ساخت بنا کمتر بوده و در واقع قابل مقایسه با قیمت مصالح و ساخت و ساز کامل بنا نیست. اما مهم ترین بخش بازسازی خانه ، هزینه های بازسازی اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی شما می باشد که عواملی مانند تغییر کفپوش ، دیوارپوش ، کاغذ دیواری ، سقف کاذب ، نورپردازی و … تاثیر بسزایی در هزینه تمام شده آن دارد. 

از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید همچنین برای مشاهده ایده هایی برای بازسازی ساختمان سایت sharinarc.com را ببینید. 

درخواست مشاوره حضوری رایگان
فقط کافیه شمارت رو وارد کنی

چرا ما را انتخاب میکنید ؟

به کمک نیاز دارید؟