07
مهر

مجوز بازسازی خانه

آپارتمان و خانه های قدیمی با این که ممکن است دوست داشتنی باشند اما در صورتی که تعمیر نشده و عملیات بازسازی بر روی آن ها اجرا نشود می توانند مشکلات زیادی را برای ساکنان آن خانه ایجاد کنند. باید توجه کرد که در صورت گذشتن سال ها از ساخت یک خانه که دارای قدمتی زیاد است می بایست عملیات تعمیر و بازسازی بر روی آن اجرا شود. شاید با خود بگویید الان زمانش نیست و یا نیازی به بازسازی ندارید. اما تا زمانی که مشکلی جدی برای منزل به وجود نیاید میزان ضروری بودن آن درک نمی شود. از این رو تا قبل از ایجاد مشکلی خاص اقدام به بازسازی منزل نمایید. چرا که در صورت خرابی شما نیاز به نوسازی دارید که در آن صورت هزینه های زیادی را می بایست متحمل شوید. در ادامه راجع به مجوز بازسازی خانه و چگونگی گرفتن مجوز بازسازی و نوسازی توضیحاتی ارائه می شود.

چگونگی اخذ مجوز بازسازی ساختمان

در ابتدای این بحث باید گفته شود که بازسازی با نوسازی متفاوت است. برای بازسازی شما نیاز به یک سری اقدامات متفاوت با نوسازی دارید و هدف از بازسازی تعمیر قسمت های مورد نیاز است. اما هدف از نوسازی تغییر اسکلت بندی خانه و به طور کلی تغییر در بافت و موقعیت منزل است. بازسازی عبارت است از انجام یک دسته از عملیات توسط یک گروه متخصص به منظور افزایش پایداری و تداوم در یک بافت برای مدت زمان بیشتر. از این رو در بازسازی شما ساختمان را تخریب نخواهید کرد بلکه با ایجاد تغییراتی عمر بهینه ی استفاده از یک سازه را افزایش خواهید داد. از این رو هیچ گاه بازسازی را با نوسازی اشتباه نگیرید چرا که انجام این دو عملیات به طور کلی متفاوت بوده و نیاز به دریافت مجوز های متفاوتی دارند.

مجوز بازسازی خانه

در ایران ۴ نوع بازسازی اجرا می شود که شامل بازسازی حفاظتی ، بازسازی سبکی ، بازسازی با روش پاک سازی و بازسازی تکمیلی می باشد که انجام هر یک از این اقدامات با دست یافتن به هدف خاصی انجام می گیرد. بازسازی حفاظتی همان طور که از نامش پیداست در جهت حفظ و مراقبت از ساختمان و همچنین حفظ پایداری در بنا اجرا می شود. بازسازی با روش پاک سازی شامل یک سری از اقدامات است که در صورت قدیمی بودن بافت در جهت حذف بافت های فرسوده مورد استفاده قرار می گیرد تا قسمت های فرسوده به طور کلی از بین بروند. بازسازی تکمیلی نیز در جهت تکمیل بنای باز سازی شده مورد اجرا قرار می گیرد.

آیا برای اجرای عملیات بازسازی ساختمان نیاز به اخذ مجوز بازسازی داریم ؟

در صورتی که شما اقدام به جابجایی قسمتی از منزل، جابجایی راه پله، حذف جدا کننده و یا جابجایی دیوار ها را داشته باشید می بایست از شهرداری مجوز بگیرید. اگر بخواهیم واضح تر بیان کنیم شما برای انجام هر گونه اقدامی که ریزش ساختمان را به همراه داشته باشد و ضوابط شهر را دچار دگرگونی کند می بایست مجوز کسب کنید. در صورتی که مجوز ساخت را اخذ نکرده و هر یک از عملیات گفته شده را در بازسازی انجام دهید تخلف محسوب شده و روند قانونی خود را در پی دارد.

کدام دسته از عملیات های ساخت و ساز نیاز به اخذ مجوز ندارند ؟

اما یک دسته از عملیات نیز وجود دارند که نیاز به اخذ مجوز از سوی شهرداری نخواهد داشت. در صورتی که شما بخواهید اقدام به تعمیر و تعویض دیوار ها، رنگ کاری، کف سازی، کناف کاری ، ایجاد حوض یا استخر، تعویض و تعمیر سرامیک ها و یا اتصالات ساختمانی کنید نیازی به دریافت مجوز نخواهید داشت. که معمولا بیشتر اقداماتی که در حوزه ی بازسازی خانه انجام می شود نیازی به دریافت مجوز نخواهد داشت. چرا که دچار دگرگونی در شهر نشده و در محیطی که شما مالک آن هستید انجام می شود.

نکته ی دیگر در مورد بناهایی که نیاز به اخذ مجوز داشته و بناهایی که نیاز به اخذ مجوز ندارند، در مورد روش پاک سازی است. همان طور که گفته شد در عملیات پاک سازی اصولا قسمتی از خانه که فرسوده است ممکن است نیاز به حذف داشته باشد در چنین موردی امکان تخریب یک قسمت وجود دارد. در این مورد بهتر است برای بازسازی مجوز را کسب نمایید چرا که عملیات نوسازی نیز وارد حیطه شده و برای جلوگیری از ایجاد مسئولیت های بعدی می توانید مجوز شهرداری را داشته باشید تا با مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشوید.

بازسازی که مجوز لازم دارند

اقدامات لازم برای شروع عملیات بازسازی منزل

اگرچه بازسازی خانه و منزل شما ممکن است نیاز به دریافت مجوز نداشته باشد اما شما باید برای دریافت گواهینامه ی تعمیرات اقدام نموده و سپس عملیات بازسازی را شروع نمایید. برای دریافت گواهی تعمیرات شما نیاز به ارائه ی یک دسته از مدارک دارید که عموما شامل مدارک مربوط به خانه و مالک آن است. پس از دریافت گواهی و مجوز های لازم در جهت بازسازی خانه شما نیازمند فردی برای نظارت و انجام کار های بازسازی هستید. در حال حاضر افراد و شرکت های زیادی هستند که می توانند شما را در بازسازی منزلتان یاری نمایند. برای آغاز تعمیرات شما می توانید توسط عقد یک قرار داد کتبی تعمیرات خود را آغاز نموده و اهداف خود را در رابطه با منزل عملی سازید. در این زمینه می توانید از متخصصین تیم مهندسی جهان ساخت شارین کمک بگیرید. استفاده از یک فرد متبحر در زمینه ی بازسازی خانه امری حیاتی است. یافتن فردی که بتواند به خوبی خانه را بازسازی کند کار چندان آسانی نیست.

بازسازی خانه توسط شرکت جهان ساخت شارین

تیم جهان ساخت شارین دارای بهترین روش های روز دنیا برای بازسازی منزل شماست. مهندسین فعال در این تیم دانش و مهارت های لازم و اصولی برای بازسازی منزل شما با بهترین متد ها را داشته و شما می توانید با اطمینان خاطر یک بازسازی با کیفیت را با قیمتی مناسب انجام دهید. همچنین هزینه ی بازسازی منزل شما به طور مستقیم به نوع بنا و موقعیت و همچنین قدمت آن وابسته است. اگر قصد بازسازی خانه و یا تغییر و طراحی دکوراسیون داخلی در منزل خود را دارید بهتر است از متخصصین این شرکت مشورت لازم را دریافت نمایید که برای انجام این کار می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید و از خدمات با کیفیت و تضمینی ما استفاده کنید.