07
مهر

هزینه های بازسازی خانه

بازسازی ساختمان و آپارتمان کوچک و خانه های ویلایی قدیمی و کلنگی تبدیل آن به یک خانه ی شیک و مدرن امروزی کار چندان آسانی نیست اما با این وجود امری ضروری و مهم بوده و افراد زیادی به بازسازی خانه ی خود تمایل نشان می دهند. اما هزینه ی بازسازی داخلی خانه چقدر است؟ و چه میزان بودجه می بایست برای بازسازی منزل فراهم کرد؟ در این مقاله قصد داریم به طور دقیق به بررسی هزینه های بازسازی خانه پرداخته و برآورد هزینه ها را نشان دهیم.

عوامل موثر در هزینه های بازسازی خانه

بازسازی ساختمان و خانه های قدیمی و کلنگی یکی از مواردی است که علاوه بر افزایش زیبایی بر ارتقای قیمت ملک نیز تاثیر گذار است. یعنی هنگامی که شما اقدام به بازسازی خانه می کنید در واقع هزینه ی خرید آن را نیز بالا خواهید برد. یکی از مهم ترین عواملی که در بازسازی خانه با آن رو به رو خواهید شد و حس رضایت را در شما افزایش می دهد ایجاد فضای کاربردی و یا حتی افزایش فضای خالی در منزل است. در بازسازی خانه موارد زیادی مورد بازسازی قرار گرفته و هر فردی به دنبال ایده ای جالب در روند بازسازی است. معمولا بازسازی خانه شامل موارد زیر است:

بازسازی دیوار ها و فضای نشیمن که می تواند شامل ایجاد تغییراتی در رابطه با ساختار آن و یا فضای داخلی و طراحی آن باشد.

بازسازی آشپزخانه که بسیار شایع بوده و بیشتر افراد در بازسازی این قسمت را حائز اهمیت قرار می دهند. تغییرات و بازسازی در این قسمت می تواند شامل ایجاد تغییراتی در دیوار، اتصالات و شیر آلات و یا حتی تعویض کابینت ها و تغییر دکوراسیون داخلی آن باشد.

بازسازی سرویس های منزل که قسمت های مختلف را در بر گرفته و می تواند شامل تعویض سرامیک و کفپوش و یا اتصالات باشد.

در باز سازی و تعمیر ساختمان عوامل مختلفی دخیل هستند که یکی از مهمترین آن ها قسمت هایی است که شما قصد بازسازی آن را دارید. این که شما چه مقدار از فضا را می خواهید بازسازی کنید بر روی قیمت تاثیر خواهد گذاشت. از طرفی نوع مصالحی که شما می خواهید در طی بازسازی از آن استفاده نمایید،مدت زمانی که منزل شما نیاز به بازسازی دارد، مقدار بازسازی که باید انجام شود و قدمت بافت خانه ی شما در برآورد هزینه های بازسازی تعمیر و بازسازی خانه های ویلایی کلنگی و قدیمی بسیار مهم است.

هزینه بازسازی ساختمان

اصول بازسازی خانه های ویلایی قدیمی و یا آپارتمان کوچک

در ادامه می خواهیم در مورد هزینه ی بازسازی آپارتمان کوچک و خانه های ویلایی قدیمی صحبت کنیم که چند نمونه از مواردی را که بیشتر مورد تعمیر و بازسازی قرار می گیرند را در متن زیر آورده ایم. مسلما شما برای بازسازی به رنگ کاری دیوار ها و یا اجرای عملیات مشابه بر روی آن نیاز دارید. برای این کار شما به میزان معینی رنگ و یا کاغذ دیواری نیازمند هستید که با توجه به متراژ موجود در منزل شما باید با قیمت روز برآورد کنید هزینه چقدر خواهد شد. به این ترتیب قسمت های دیگر شامل سرامیک، گچ کاری، تعویض درب و پنچره، تعویض سنگ و سرامیک آشپزخانه و قسمت های مرتبط با سرویس می بایست مورد محاسبه قرار گیرد. از این رو تمامی هزینه هایی که شما می بایست متقبل شوید مربوط به متراژ و عملیاتی است که شما واقعا قصد انجام آن را دارید. عده ای منزل خود را برای برقراری تنوع و نوسازی، باز سازی می کنند. اما هدف عده ای از افراد ارتقای ایمنی می باشد. این موضوع به ویژه در مورد مکان هایی که قدمت ساخت آن ها زیاد است صدق خواهد کرد.

هزینه های بازسازی ساختمان به طور میانگین چقدر است؟

به طور کلی برآورد هزینه های بازسازی یک خانه در سه ردیف طبقه بندی می شوند که شامل سطوح مختلف سوپر لوکس، درجه یک و درجه دو است. این قسمت همان سخنی است که قبل تر گفتیم که هدف دقیق شما برای بازسازی از منزل چیست و با چه ایده ای می خواهید آن را بازسازی نمایید.

اما میانگین هزینه ی بازسازی در یک واحد مسکونی برای هر متر مربع در تهران برای دسته ی اول که شامل سوپر لوکس می باشد حدودا ۷۰۰ هزار تومان در هر متر است. اما اگر بخواهید این بازسازی را با مصالح درجه یک و با شیوه ی دسته ی دوم به انجام برسانید در هر متر مربع می بایست ۵۰۰ هزار تومان را در نظر داشته باشید. اما برای بازسازی طبق دسته بندی سوم یعنی بازسازی درجه ی دو میانگین هزینه ی باز سازی در حدود ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر متر مربع خواهد بود. البته مبالغ گفته شده می توانند شامل تخفیفاتی جزئی شوند که بستگی به سازمانی دارد که روند بازسازی را برای شما به انجام می رساند.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

طرح اولیه بازسازی ساختمان

برای بازسازی خانه ی ویلایی یا آپارتمان کوچک اجرای یک طرح اولیه از نمای خانه پس از بازسازی می بایست انجام شود. این کار سبب می شود تا فرد نمای خانه را متوجه شده و تغییرات لازم را در صورت لزوم در آن اجرا کند. استفاده از یک تناسب رنگ درست، دکوراسیون منحصر به فرد و مهم تر از همه استفاده از مصالحی مرغوب در بازسازی و طراحی دکوراسیون خانه بسیار مهم هستند. از طرفی اجرای عایق کاری در خانه بسیار ضروری بوده و با این که می تواند موجب ارتقای هزینه ی احتمالی شود اما لزوما می بایست انجام گیرد. از دیگر موارد مهم در بازسازی خانه استفاده از سیستم نور پردازی ایده آل و نصب درب و پنجره های مرغوب و دو جداره می باشد. هر چقدر مصالح به کار رفته مرغوب تر باشد قیمت بالا تر می رود اما کیفیت بازسازی نیز به دنبال آن افزایش خواهد یافت.

هزینه ی مناسب بازسازی خانه با شرکت جهان ساخت شارین

شرکت شارین با سابقه ی کار درخشان در زمینه ی بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی دارای طرح هایی زیبا بوده و قادر است بهترین بازسازی و طراحی را مطابق میل و خواست شما با برآورد هزینه های مناسب و با استفاده از مصالح مرغوب به ارمغان آورد. اگر قصد بازسازی و یا چیدمان خانه ی خود به سبک مورد دلخواه خود را دارید می توانید از متخصصین شارین در این زمینه کمک بگیرید.