طراحی و اجرای کابینت و کمد | نصب کابینت و کمد دیواری | شارین آرک | 91007005-021

طراحی و اجرای کابینت و کمد

شارین آرک > خدمات > طراحی و اجرای کابینت و کمد

طراحی و اجرای کابینت و کمد

 

آشپزخانه ها و خانه های امروزی تفاوت زیادی با خانه های قدیمی داشته و رو به مدرن شدن می روند. در آشپزخانه چیزی که بسیار حائز اهمیت است کابینت یا قفسه های آشپزخانه است. یک آشپزخانه قلب یک خانه را تشکیل داده و نقش اساسی در زیبایی منزل و طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایفا می کند. از این رو طراحی کابینت و کابینت کاری در آن باید کاملا حرفه ای انجام شود. در این مقاله می خواهیم در مورد طراحی و اجرای کمد دیواری و کابینت صحبت کنیم و شما را با بهترین ایده های کمد دیواری و کابینت آشنا نماییم.

اصول مهم در طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه چیست؟

در صورتی که از یک طراح حرفه ای در این زمینه استفاده کنید کار شما بسیار راحت است. کابینت سازی در صورتی که توسط فردی متبحر انجام شود می تواند بسیار زیبا در آمده و خانه ی شما را شیک کند. در این خصوص می توانید با شماره تلفن ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس بگیرید و از متخصصین و طراحان حرفه ای تیم شارین آرک کمک بگیرید.

در ساخت و طراحی کابینت ابتدا باید مشخص کنید که جنس کابینت از چه باشد؟ فلز، ام دی اف و یا فایبرگلاس. این سازه ها متداول ترین سازه هایی هستند که در ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرند. در ساخت اصولی کابینت، کابینت هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند می بایست در دسترس باشند تا علاه بر سهولت کار ایمنی نیز رعایت شود. جایگاه مناسب کابینت مهم ترین اصل در طراحی و ساخت و اجرای کابینت است.

دومین موضوع چگونگی قرار گیری و چیدمان کابینت و کابینت کاری در بازسازی خانه است که علاوه بر اصولی بودن به سلیقه ی مشتری نیز بستگی دارد. طراحی و چیدمان کابینت ها  و اجرای کمد های آشپزخانه می بایست کاملا اصولی باشد و زیبایی آن را نیز دو چندان کند. ترتیب کابینت ها مهم است و نحوه ی جایگذاری سینک ظرفشویی، اجاق گاز، ماشین ظرفشویی، یخچال و … اهمیت دارد. همچنین برای هر کدام از لوازم گفته شده بهتر است جایگاه خاصی مشخص شود تا مرتب بودن آن ها رعایت شود.

طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه - کابینت کاری

طراحی صفحه کابینت آشپزخانه مطابق استاندارد های لازم

در جهت طراحی صفحه ی کابینت آشپزخانه می توان از انواع کانتر های چوبی، سنگی، کوارتز و یا ام دی اف استفاده نمود. رویه های گفته شده معمولا مناسب تر بوده و پر کاربرد نیز هستند. نکته ی حائز اهمیت این است که با صرف هزینه ی مناسب رویه ای مناسب و با کیفیت استفاده نمایید.  چرا که استفاده از رویه های بی کیفیت ممکن است سریعا خراب شود. با صرف بودجه ی مناسب کابینتی با کیفیت طراحی کنید.

اندازه های کابینت مطابق طرح های استاندارد نیز امری مهم است. فاصله ی مورد نیاز در ین کابینت ها و ارتفاع آن ها متریال هایی است که در برقراری اندازه های استاندارد کابینت می بایست در نظر گرفته شود. اندازه ی آشپزخانه نیز در طراحی کابینت و اندازه های استاندارد آن تاثیر زیادی دارد.

کابینت کاری کلاسیک و هایگلاس

انتخاب این طرح کاملا وابسته به سلیقه و میزان بودجه ای است که فرد در نظر دارد. کابینت های کلاسیک جزو آن دسته از کابینت هایی هستند که هرگز قدیمی نشده و همیشه سبکی مدرن دارند. این کابینت ها از طرح های ساده به دور بوده و طرح های برجسته و منبت کاری شده دارند. این کابینت ها زیبایی خاصی را در آشپزخانه برقرار می کنند.

کابینت های هایگلاس نوع دیگری از کابینت های مدرن امروزی می باشند که بسیار مرغوب هستند. رویه ی این کابینت ها شفاف و براق بوده و تبلور و درخشندگی زیادی را در آشپزخانه حاکم می کنند. براقیت آن ها موجب افزایش نور در محیط نیز می شوند. هنگامی که از این دسته از کابینت ها استفاده می کنید به راحتی می توانید از سیستم روشنایی لایت و کمی استفاده کنید چرا که درخشندگی آن ها خود عاملی در روشن نمودن آشپزخانه ی شماست. همانطور که می دانید طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه امری ضروری است و شما می توانید قبل از آن نمونه کارهای طراحی سه بعدی کابینت در تهران و سایر شهرها را در سایت شارین آرک ببینید.

هزینه ی طراحی و اجرای کابینت چقدر است؟

هزینه ی طراحی و ساخت کابینت و کابینت کاری به میزان زیاد به انتخاب و نوع کابینت شما بستگی دارد. برای طراحی کابینت و ساخت آن شما می بایست به کیفیت متریال آن توجه کنید که معمولا هر چه متریال با کیفیت تر باشد هزینه آن بیشتر است و هزینه ی کم تر معمولا موجب ساخت یک کابینت بی کیفیت خواهد شد. معمولا بیشترین هزینه بازسازی آشپزخانه مربوط به کابینت کاری آن است . متریال های زیادی در قیمت ساخت کابینت دخیل هستند. اولین موضوع جنس کابینت است ، اینکه شما از یک کابینت فلزی استفاده می کنید یا هدفتان ساخت کابینت چوبی است روی هزینه تاثیری مستقیم خواهد گذاشت.

از طرفی جنس چوب به کار رفته در کابینت خود عاملی در میزان هزینه است. استفاده از چوب درجه یک و مرغوب هزینه ای بیشتر از یک چوب درجه ۳ به دنبال دارد. همچنین کابینت های هایگلاس معمولا از کابینت های ام دی اف قیمتی بالا تر دارند اما  هر دو نوع کابینت جنسی مرغوب خواهند داشت. درجه بندی چوب در میزان مرغوبیت و کیفیت کابینت ها تاثیر خواهد داشت. برای ساخت و طراحی کابینت سعی کنید با کیفیت ترین آن را انتخاب کنید. اگرچه ممکن است هزینه ی آن بیشتر شود اما کیفیتی بهتر خواهد داشت.

طراحی و اجرای کمد دیواری

طراحی و ساخت و اجرای کمد دیواری

کم دیواری یکی از لوازم بسیار پرکاربرد است که در اکثر خانه های امروزی به چشم می خورد استفاده از کمد دیواری موجب افزایش فضای خالی برای جاسازی وسایل شده و می تواند در درون آن از آیینه و کشو هایی برای جاسازی مرتب لباس ها استفاده نمود. در طراحی کمد دیواری نیز سلیقه دخیل است. اما یک طراح حرفه ای در این زمینه به خوبی می داند که چه چیزهایی در این قسمت لازم است. البته میزان هزینه ای که شما  می کنید نیز در این جریان دخیل است. رنگ بندی چوب مورد استفاده در ساخت کمد دیواری نیز به سبک دکوراسیون و انتخاب شما بستگی دارد.

طراحی و اجرای کمد دیواری های ام دی اف و ریلی

ساخت و اجرای کمد دیواری های MDF و ریلی برای خانه های کوچک و بهره برداری بیشتر از فضای اتاق انجام می گیرد. زیرا در این نوع کمد دیواری ها درب کمد دیواری به صورت کشویی و ریلی باز و بسته می شود و دیگر نیاز به فضایی برای باز و بسته شدن در نیست که بسیار مطلوب به نظر می رسد . در این نوع کمد ها استفاده از ریل با کیفیت و مرغوب بسیار حائز اهمیت است .

 تیم طراحی جهان ساخت شارین در طراحی کابینت و کمد دیواری مدرن و امروزی با مناسب ترین هزینه و بهترین کیفیت یاری دهنده ی شماست. با استفاده از خدمات تیم شارین می توانید بهترین سبک ها را در خانه ی خود اجرا کرده و زیبایی خانه ی خود را دو چندان نمایید. در جهت ساخت کمد لباس و طراحی کابینت و کمد دیواری با متخصصین ماهر ما تماس حاصل نموده و بهترین ایده ها را در روند طراحی و زیبا سازی منزل اجرا نمایید.

به کمک نیاز دارید؟