نصب و اجرای کفپوش | نصب کفپوش چوبی | پی وی سی و سنگ | شارین آرک 91007005-021

نصب و اجرای کفپوش

شارین آرک > خدمات > نصب و اجرای کفپوش

نصب و اجرای کفپوش

 

کفپوش همانطور که از نامش پیداست به پوششی گفته می شود که برای پوشاندن کف ساختمان از آن استفاده می شود و به زیبا کردن کف ساختمان کمک می کند . با استفاده از کف پوش می توان علاوه بر زیبا سازی معایب کف خانه را پوشاند و در بازسازی خانه و یا دکوراسیون داخلی منزل بسیار مورد توجه است . کفپوش ها دارای انواع متنوعی بوده و انتخاب کف پوش مناسب برای خانه یا محل کار بسیار مهم است. با توجه به خصوصیات و ویژگی های کف پوش ، نوع کاربرد آن مشخص می شود و بر اساس محل مورد استفاده می توان کف پوش مناسب را انتخاب کرد . پس از انتخاب نوع مناسب ، نصب و اجرای دقیق و تمیز بسیار مهم است که برای این امر تیم حرفه ای شارین آرک به شما کمک می کند . برای اطلاع بیشتر از چگونگی انتخاب نوع کفپوش مناسب و روش نصب و اجرای آن ها با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۰۰۶۹۲۴ تماس بگیرید. 

انواع کفپوش ساختمانی و روش نصب آن ها

روش نصب کفپوش سرامیکی

همه ی ما با کفپوش های سرامیکی آشنایی داریم. کفپوش سرامیکی بیشتری کفپوشی است که در بسیاری از منازل از آن استفاده می شود. کفپوش های سرامیکی در سه دسته ی مات، نیمه مات و براق هستند که بنابر سلیقه ی مشتری متفاوتند. سرد شدن سرامیک ها در فصل زمستان از اصلی ترین معایب این نوع کفپوش ها می باشد. خاک، رس و سرامیک اجزای تشکیل دهنده ی کفپوش سرامیکی هستند. روش نصب کفپوش سرامیکی معمولا اندکی دشوار بوده و باید توسط متخصص انجام گیرد. اولین روش شامل صاف کردن نا همواری های زمین و نصب سرامیک ها بر روی لایه ی بتنی است که از قبل ریخته شده است. اما می توان سرامیک ها را بر روی زیر لایه ی چوبی نیز نصب نمود. زیر لایه ی این روش از چوب بوده و قبل از این که سرامیک را روی لایه قرار دهیم باید ابتدا آن را سمباده بکشیم. روش دیگر نصب سرامیک بر روی زیر لایه ی وینیلی است. و آخرین روش برای نصب کفپوش سرامیکی قرار دادن سرامیک بر روی زیر لایه ی سرامیک است. یعنی می توانید برای تعویض سرامیک منزل سرامیک های جدید را بر روی سرامیک های قبلی قرار دهید.

نصب و اجرای کفپوش پارکتروش نصب کف پوش موزائیکی

از این نوع کفپوش بیشتر برای حیاط استفاده می شود و اصطلاحا به آن سنگ فرش هم گفته می شود. روش نصب کفپوش موزائیکی بسیار سریع می باشد چرا که این کفپوش ها در ابعاد بزرگ تولید شده و از این رو به سرعت می توان آن ها را نصب نمود. برای نصب کفپوش موزائیکی ایجاد یک لایه ی محکم در زیر آن بسیار ضروری است چرا که از آن جایی که برای محیط های بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد می بایست مقاومت بالاتری داشته باشد. برای این امر می بایست روی سطح صاف ملات نیمه خشک ریخته و سپس روی آن را با دوغاب پودر و سنگ بپوشانید. پس از انجام این امر می توانید موزائیک ها را بر روی لایه ی ایجاد شده قرار دهید.

اجرای کفپوش سنگ

کف پوش سنگ یکی از گران قیمت ترین نوع کف پوش ها بوده که در خانه های مدرن و مکان های شیک از آن ها استفاده می شود و ظاهری زیبا و جذاب دارد. از این نوع کف پوش بیشتر در آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده می شود. روش نصب آن تقریبا مانند روش نصب کفپوش سرامیکی بوده و معایب آن سرد شدن آن در فصول سرد سال و کثیف شدن سریع آن هاست با این حال در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه از کف پوش های سنگی بسیار استفاده می گردد زیرا جلوه ای خاص به دکور منزل می دهد.

روش نصب کفپوش چوبی پارکت

این نوع که با نام پارکت نیز شناخته می شوند از جنس چوب افرا، صنوبر، کاج و بلوط بوده و معمولا قیمت بالایی هم دارند. پارکت تقریبا با هر نوع دیوارپوش ترکیب زیبایی ایجاد می کند. کف پوش چوبی موجب زیبایی و گرم شدن خانه شده و سردی کفپوش های سرامیکی و سنگی را نخواهد داشت. البته رطوبت موجب تخریب آن ها خواهد شد. برای نصب کف پوش چوبی ابتدا باید روی سطحی که از پیش صاف کرده اید ملات سیمان، پودر سنگ و چسب بتن ریخته و سپس پارکت های چوبی را بر روی آن قرار دهید. پس از انجام این امر اصولا دور کاری با استفاده از قرنیز می بایست صورت گیرد.

روش نصب کف پوش لمینت

یکی دیگر از انواع کفپوش ها، لمینت ها است که ارتقا یافته ی کفپوش های چوبی بوده و معایب آن ها را کاهش می دهد. جنس کفپوش لمینت از چوب فشرده ( اچ دی اف ) بوده و از چوب درختان برای ساخت آن استفاده نخواهد شد و برای نصب آن ابتدا می بایست زیر ساخت آن که اجرای لایه ی فومی است انجام شود. محل نصب این کفپوش ها می بایست کاملا تمیز و خشک بوده و لمینت ها در هم قفل شوند. پس از این کار می توانید پارکت های لمینتی را به راحتی و بدون نیاز به چسب در جای خود محکم نمایید.

نصب کف پوش سنگروش نصب کفپوش پی وی سی

کف پوش های پی وی سی نوع دیگری هستند که همانطور که مشخص است ، جنس آن ها پی وی سی است. از این دسته استقبال زیادی می شود چرا که بسیار جذاب بوده و در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند. برای زیر سازی و نصب آن ها ابتدا می بایست به روش های قبلی آن را زیر سازی نموده و از چسب مناسب که چسب های صنعتی است برای نصب آن استفاده شود. روش خشتی رایج ترین روش در جهت نصب کفپوش پی وی سی می باشد.

اجرای کف پوش صنعتی

از کف پوش های صنعتی در محیط های خیلی گسترده تر و بزرگ تر استفاده می گردد. این دسته از کفپوش ها دارای قیمتی بالا بوده و روش نصب آن متفاوت تر از کفپوش های دیگر است. کفپوش صنعتی اصولا به صورت یکجا و یک دست نصب می شود. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید .

کف پوش سه بعدی اپوکسی

 کفپوش های سه بعدی یا کف پوش های دکوراتیو نوع جدیدی هستند که بسیار جذاب بوده و کاربرد خاص خود را دارند. معمولا از این دسته از کفپوش ها در حمام و یا سرویس بهداشتی استفاده می شود. برای نصب آن می بایست طرح مورد نظر را پرینت کرده و محل مورد نظر را از طریق سیمان و یا موزائیک زیر سازی کنید. پس از این روش می بایست پلی اورتان را از طریق ترکیب با پودر بتونه بر کف ریخته و سپس طرح را روی آن قرار دهید. مرحله ی بعدی هواگیری سطح به وسیله ی کاردک لاستیکی بوده و در آخر می بایست مواد مورد نظر را از طریق غلتک بر روی محل بکشید.

به کمک نیاز دارید؟