27
اسفند

انواع مدل های کابینت درب شیشه ای و کاربرد آن ها

کابینت آشپزخانه یکی از اجزای ضروری هر منزلی به شمار می رود. کابینت علاوه بر نظم بخشیدن به منزل اگر شیک و متناسب با دکوراسیون خانه طراحی شود، می تواند نمای منزلتان را نیز جذاب تر کند. درواقع می توان گفت که هیچ چیز به اندازه کابینت ، سبک آشپزخانه شما را تعیین نمی کند. اما مهم ترین اجزای کابینت ها که نقش مهمی در دیده شدن این المان کاربردی دارد، درب آن ها می باشد. استایل درب کابینت شما می تواند یکی از مهم ترین عوامل در طراحی آشپزخانه تان باشد. یکی از جذاب ترین و به روز ترین درب ها برای کابینت های مدرن ، درب های شیشه ای می باشند. کابینت ها با درب های شیشه ای دارای معایب و مزایایی هستند اما با این وجود از جدید ترین و مدرن ترین مدل های کابینت به شمار می آیند که در این مقاله به انواع آن و کاربرد هایی که در آشپزخانه دارند خواهیم پرداخت.

 

کاربرد کابینت درب شیشه ای

کاربرد کابینت درب شیشه ای

استفاده از شیشه در کابینت های آشپزخانه نور طبیعی آفتاب را در سراسر آشپزخانه تان پخش کرده و نشان می دهد شما چیزی برای پنهان کردن ندارید. کاربرد کابینت درب شیشه ای در آشپزخانه بیشتر مربوط به ردیف بالایی کابینت ها می باشد. در این سبک از طراحی، ظروف داخل کابینت آشپزخانه بیشتر مورد توجه و نمایش قرار می گیرند و تا حدود زیادی این قفسه ها بیشتر برای نمایش جزئیات داخل کابینت ها به کار می روند. در واقع کابینت ها با درب شیشه ای می توانند همانند جعبه ای برای نمایش وسایل با ارزش و تزئینی بکار رود و پیدا کردن وسایل در آشپزخانه را راحت کند.

انواع کابینت درب شیشه ای

این نوع کابینت ها با استفاده از هر متریالی می توانند اجرا شود و اینگونه نیست که یک سبک یا یک رنگ خاصی را داشته باشد و شما می توانید هماهنگ با دکوراسیون آشپزخانه تان از آن ها استفاده کنید.

داشتن کابینت درب شیشه ای در آشپزخانه با توجه به کاربرد هایی که دارد سبب می شود، فضا جلوه ای بزرگتر داشته باشد که در خانه های کوچک مزیتی بزرگ محسوب می شود. کابینت ها با درب شیشه ای تنوع تقریبا بسیاری داشته و انعطاف پذیرند، از مدل های شفاف گرفته تا مدل های مات و تماما کدرکه برای هر سلیقه و نیازی حتما مدل های مختلفی می توان یافت.

انواع کابینت درب شیشه ای

انواع مدل های کابینت درب شیشه ای

شیشه هایی که در این کابینت ها بکار می رود در انواع مختلفی فراوری می شوند تا گستره وسیعی از سلیقه ها پوشش داده گردد. از شیشه های اوپاک و کدر گرفته تا شیشه های شفاف در طرح ها ساده و شکل دار بروی در کابینت ها نصب می شوند تا هر کابینتی جلوه مخصوص به خود را داشته باشند.

·        کابینت با درب شیشه ای شفاف

شیشه شفاف رایج ترین و پر کاربردترین نوع شیشه در ساخت کابینت است. این شیشه با تمام مدل ها و دکوراسیون های مختلف آشپزخانه تطابق دارد. شیشه شفاف برای درب انتخابی، کلاسیک و مطمئن است و با توجه به طرح کابینت های امروزی، نمایی زیبا و شیک ایجاد می کند. همانطور که می دانید شیشه های شفاف همه چیز پشت خود را نشان می دهند، بنابراین اگر قرار است از چنین کابینت هایی استفاده کنید، فضای کابینت آشپزخانه تان باید همیشه مرتب و منظم دیده شود.

کابینت درب شیشه ای شفاف·        کابینت با درب شیشه ای مات

کابینت های شیشه ای با شیشه مات زیبایی و جذابیت خاصی را به دکوراسیون آشپزخانه های لوکس و مدرن می دهند، این نوع کابینت ها جزء انواع کابینت های مدرن و معاصر هستند و برای افرادی که می خواهند در دکوراسیون آشپزخانه شان فضایی متفاوت را ایجاد کنند می توانند انتخاب ایده آل و مناسبی باشند.

این شیشه ها بوسیله شن و ماسه باد خورده اند و ظاهری مات و یخ زده دارند. توجه داشته باشید که شیشه های مات با شیشه های کدر فرق دارند. شکل و شمایل وسایل از پشت شیشه های مات مشخص است اما جزئیات کوچک دیده نمی شوند. بنابراین اگر کابینت تان بهم ریخته باشد، بقیه افراد متوجه این موضوع خواهند شد.

کابینت درب شیشه ای مات

·        کابینت با درب شیشه ای بافت دار

شیشه های دارای بافت نوع دیگری از شیشه برای ساخت درب کابینت محسوب می شوند. این شیشه ها توسط قالب و الگوهای مختلف به صورت برجسته در می آیند. این شیشه ها از نظر بصری و لمسی تاثیرگذار هستند و می توان آن ها را طبق سلیقه در طرح های متنوع انتخاب نمود.

به عنوان نمونه، شیشه های بارانی یکی از دوست داشتنی ترین نوع شیشه هستند که حال و هوای روزهای بارانی را تداعی می کنند. از مزایای استفاده از این شیشه برای درب، می توان به نماندن اثر انگشت و لکه بر روی آن و از معایب آن می توان به یکنواخت شدن و از مد رفتن آن اشاره نمود.

شیشه طرح دار برجسته نیز نوعی شیشه دارای بافت است که ظاهری جذاب و خاص دارد. این شیشه ها دارای طرح های منظمی هستند که ظاهری دست ساز به آنها بخشیده است. آن ها یادآور دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی هستند که حسی سنتی، گرم و صمیمی را تداعی می کنند.

کابینت درب شیشه ای بافت دار

·        کابینت با درب شیشه ای سربی

به دلیل سربی که این نوع شیشه ها در متریال خود دارند، بسیار شفاف هستند و می توان با آن ها آشپزخانه ای لوکس و متفاوت پدید آورد. به دلیل متریالی که در این نوع شیشه ها به کار رفته شده است قیمتی به نسبت بالاتر از سایر مدل های کابینت درب شیشه ای دارند.

کلام آخر

گزینه های متعددی برای انتخاب انواع ابینت درب شیشه ای ها وجود دارد اما نکته اصلی این است که با توجه به نوع کاربرد ، شیشه کابینت را باید انتخاب نمایید. برای داشتن انتخابی درست و زیبا می توانید از گروه تخصصی شارین که در زمینه طراحی کابینت بسیار حرفه ای هستند کمک بگیرید. شارین می تواند با طراحی و نصب کفپوش و دیوارپوش منایسب با دکوراسیون آشپزخانه شما، فضایی دل انگیز را برای شما پدید آورد. بنابراین اگر قصد بازسازی آشپزخانه و یا طراحی کابینت خود را دارید می توانید با شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.