طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

شارین آرک > خدمات > طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

دکوراسیون ، دکور داخلی و چیدمان منزل نقش مهمی را در زیبایی منزل دارد. برای طراحی دکوراسیون داخلی به صورت حرفه ای باید ابتدا مشخص کنید که چه چیزهایی  منجر به زیبا تر شدن خانه می شود؟ چه سبکی را می پسندید و یا کدام قسمت از منزل را قرار است چیدمان کنید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با مدرن ترین روش ها در جهت اجرای دکوراسیون داخلی آشنا کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی برای دکور منزل

طراح دکوراسیون به فردی یا افرادی گفته می شود که وظیفه ی چیدمان منزل را بر عهده گرفته و با توجه به دانش و مهارت ویژه ای که دارد بهترین نوع چیدمان را با توجه به سلیقه ی فرد در منزل اجرا می کند. از طرفی شاید شما بخواهید علاوه بر منزل محل کار خود را نیز تغییر دهید که این عمل نیز بر عهده ی دکوراتور است. تغییر دکوراسیون در خانه و تغییر چیدمان خانه موجب افزایش روحیه و شادابی شده و چشم هر بیننده ای را بر خود خیره می کند. اگر شما هم از دکور منزل خود خسته شده اید می توانید با ایده هایی از دکوراتور های تیم شارین آرک بهترین خانه را برای خود داشته باشید.

چه سبک دکوراسیون داخلی را دوست دارید؟

اولین قدم در ایجاد تغییر دکوراسیون داخلی پرسیدن این سوال است. این که چه نوع سبکی را در نظر داشته و کدامیک را بهتر می پسندید امری مهم است. آیا از سبک مدرن لذت می برید؟یا سبکی سنتی دوست دارید؟دانستن این مورد توسط یک دکوراتو ماهر امری ضروری است تا خانه را با توجه به سبک مورد علاقه ی فرد چیدمان کرده و از لوازمی در حیطه ی سبک دلخواه استفاده نماید. به طور مثال فردی که به دنبال سبک سنتی است بهتر است مدل مبل ها و پرده ها به صورت سنتی باشد و یا از لوازمی نظیر گلیم برای چیدمان استفاده شود.

کدام قسمت از خانه مهم تر است؟

گاهی ممکن است دوست داشته باشید قسمتی از خانه که برای شما زیباتر است را با سبکی خاص و جالب تر از قسمت های دیگر دکور کنید. این نکته حائز اهمیت است و می تواند موجب زیبایی بیشتر شود. به طور مثال قسمتی از خانه که دارای پنجره است از نظر شما جالب تر است بنابراین به طراح خود می گویید که این قسمت دوست دارید چه چیزهایی قرار گرفته و یا چه ایده هایی جالب تر است. این مورد سبب می شود تا شما بتوانید اوقات آرامش خود را در آن قسمت بگذرانید. همچنین می توانید برای قسمت ورودی خانه و یا قسمتی که رو به روی درب ورودی است دکور خاص مد نظر داشته باشید و از طراح بخواهید نظر خود را در مورد آن قسمت بگوید تا افراد خارج از منزل با ورود به خانه در اولین لحظه مجذوب آن شوند.

اجرای دکوراسیون داخلی منزل -دکور -چیدمان

ترکیب را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به کار بگیرید.

منظور از این تیتر این است که از یک شی یا یک رنگ یا مواردی مشابه به طور افراطی در منزل استفاده نکنید. مثلا از طراح خود نخواهید رنگ آبی را در تمام موارد به کار ببرد گاهی ترکیب رنگ می تواند فضای خانه را بسیار دلچسب تر کند. اگر به رنگ آبی علاقه مند هستید می توانید آن را در چند مورد بکار ببرید اما برای همه ی لوازم استفاده نکنید! هر چقدر ترکیبات به کار رفته متنوع تر باشد جذاب تر خواهد بود.

از طرفی سعی کنید لوازم مشابه را در کنار هم به کار ببرید. به طور نمونه اگر به گل علاقه دارید می توانید در کنار آن یک کتابخانه و میز مطالعه بگذارید. این لوازم معمولا مکمل هم بوده و فضای دلچسبی را برای مطالعه و استراحت ایجاد می کنند.

از عناصر گرم در طراحی و اجرای دکور منزل استفاده کنید

یکی از مهم ترین عوامل در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ های سرد و گرم در کنار یکدیگر است. دکور مشکی موجب می شود خانه دلگیر شده و دکور سفید نیز خانه را بی روح می کند. از این رو اگر رنگ انتخابی شما سفید است می توانید با استفاده از گلدان یا لوازم چوبی اندکی  به محیط گرما ببخشید و یا اگر از رنگ های کدر و تیره مانند سیاه استفاده می کنید می توانید رنگ کاناپه یا دیوار ها را سفید و یا رنگ های روشن بزنید.

نور خانه را برای زیبای اجرای دکوراسیون داخلی تنظیم کنید

نور دهی عاملی مهم است. البته بعضی از افراد ترجیح می دهند خانه خود را تاریک و لایت کنند. اما نورانی کردن منزل علاوه بر ایجاد شادابی  و روحیه موجب بهتر دیده شدن منزل و وسیله ها می شود. هنگامی که شما در اتاق نشیمن خود پنجره ای بزرگ ایجاد می کنید در واقع به زیبا تر شدن منزل کمک شایانی خواهید کرد.

در چیدمان و اجرای دکور و چیدمان لوازم منزل دقت کنید

سعی کنید لوازم را طوری کنار هم قرار دهید تا علاوه بر ایجاد فضایی دوستانه مرتب بودن آن ها را نیز در نظر داشته باشید. طراحی دکور و چیدمان لوازم می بایست طوری باشد که علاوه بر ایجاد تمیزی در منزل مکمل هم باشند و فضا را دیدنی تر نمایند. از چیدن لوازم بیش از حد در خانه خودداری نمایید به ویژه اگر فضای کوچکی برای چیدمان دارید.

طراحی دکوراسیون داخلی - دکور - چیدمان منزل

گلدان و هالوژن را در اجرای دکوراسیون فراموش نکنید

همه ی ما می دانیم که داشتن گل و گیاه در اطرافمان تا چه حد می تواند شادی آور و آرامش بخش باشد. چند گلدان زیبا تهیه نموده و با استفاده از نظر دکوراتور آن ها را در گوشه و کنار منزل قرار دهید. گلدان تنها چیزی است که افراط در آن نه تنها خانه را زشت نمی کند بلکه جلوه ی خاصی را به خانه می بخشد. استفاده از هالوژن و دیوار کوب و یا استفاده از آباژور های مدرن یا ستنی ایده ای جالب برای زمانی است که می خواهید اطراف را لایت کنید. هالوژن موجب افزایش زیبایی محیط و لوازم اطراف آن می شود.

استفاده از قاب عکس را در چیدمان منزل فراموش نکنید

قاب عکس در طراحی منزل و دیوار ها نقش مهمی دارد. شما می توانید از هر نوع قاب عکسی که می خواهید در طراحی منزل استفاده نمایید. به طور نمونه اگر دوست دارید قاب عکس های شما تصویری از افراد خانواده باشد ایده ای جالب است. حتی می توانید از تصاویر هنری و یا طبیعی استفاده کنید. بسیاری از دکوراتیو ها از شما می خواهند که برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما وسایل و چیزهای با ارزشی که یادآور خاطراتی هستند را به آن ها نشان دهید تا بتوانند از آن به نوعی متناسب با چیدمان منزل استفاده کنند.

اجرای دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل

اگر به دنبال چیدمان و اجرای دکور خانه ی مدرن و باب سلیقه ی تان هستید. تیم طراحی و اجرای دکور شارین آرک به صورت تضمینی و دلخواه شما ارائه دهنده ی خدمات دکوراسیون داخلی به بهترین نحو است. برای اجرای دکوراسیون داخلی منزل توسط متخصصین ما می توانید با شماره های درج شده تماس گیرید.

به دنبال یک شریک خوب برای کار ساخت و ساز خود هستید؟