طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی | دکور و چیدمان منزل | شارین آرک | 91007005_021

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

شارین آرک > خدمات > طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

نوسازی یا بازسازی ساختمان ، به مجموعه فعالیت هایی گفته می‌شود که با انجام دادن آن بر روی یک بنا عمر آن را افزایش داده یا اقدام به نوسازی مصالح و طراحی داخلی و نمای آن ساختمان می‌کنند تا یک ساختمان مجددا قابل سکونت و استفاده باشد. در حقیقت بازسازی ساختمان می‌تواند شامل بازسازی داخل ساختمان از جمله اتاق پذیرایی ، اتاق خواب ، آشپزخانه و… و همچنین خارج بنا شود که با روش‌های مختلفی انجام می‌گیرید. بازسازی ساختمان علاوه بر اینکه باعث می‌شود تا قسمت‌های آسیب دیده احیا شوند، جان تازه ای نیز به جلوه ظاهری ساختمان می‌بخشد. سبک‌های های بازسازی ساختمان سبک‌های گوناگونی می‌باشند که می‌توان بنا بر سلیقه خود آن‌ها  را در بنای خود پیاده کنید. بازسازی ساختمان به دلایل مختلفی انجام می‌شود و مراحل مختلفی دارد و بنا به تغییراتی که در محل مورد نظرتان انجام می‌دهید، هزینه ی متفاوتی را در بر خواهد گرفت.

بازسازی ساختمان اداری

با توجه به نقش مهم محیط کاری در زندگی روزمره ما و گذراندن زمان زیادی از روزمان در این محیط، نوسازی و بازسازی ساختمان اداری یکی از ضروریات زندگی ما می باشد که نه تنها در بحث زیباشناختی و استحکام بلکه از جهت افزایش راندمان کاری مورد توجه قرار گرفته است. ممکن است بازسازی اداری با اهدافی مانند: تغییر کاربری، تغییر دکوراسیون جهت بهینه ساختن فضا و بازسازی به دلیل فرسودگی ساختمان انجام می گیرد. پیش از آغاز مراحل بازسازی ساختمان های اداری بایستی گزارشی از مشکلات و شرایط فعلی ساختمان تهیه شود. شرکت های ساختمانی که مدیریت بازسازی را بر عهده می گیرند، باید طرحی کلی از فرآیند بازسازی، زمان لازم برای اجرای کار، مصالح مورد نیاز و قیمت نهایی را به کارفرمایان اعلام نمایند.

بازسازی نما

می دانیم نمای ساختمان شکل ظاهری و منظره خارجی هر بنا و عمارتی است که بخش اصلی از هویت یک ساختمان را تشکیل می دهد و اثر مهمی بر نحوه برداشت مراجعان و تاثیر غیر قابل انکاری بر سیمای شهر دارد، چرا که اولین چیزی که یک بیننده یا مخاطب به عنوان یک دید بصری به اون نگاه می کنه ظاهر نما هستش و درواقع هویت یک ساختمان را از لحاظ موقعیت اجتماعی و اقتصادی ساکنین را به نمایش می گذارد. بنابراین در بازسازی نمای ساختمان خود به انتخاب طرح و متریال قابل استفاده در آن باید دقت بسیاری داشته باشید. از اهداف بازسازی نما می توان به حفظ زیبایی، حفظ استحکام نما، ترمیم نما از آسیب دیدگی، تغییر کاربری و… اشاره کرد.

بازسازی پذیرایی

پذیرایی خانه فضایی است که شما و حتی میهمانانتان بیشترین زمان را در آن سپری می‌کنید. به همین دلیل بهتر است که این مکان دارای انرژی و آرامش باشد. اتاق نشیمن و پذیرایی یکی از پراستفاده ترین فضاهای خانه است. به همین دلیل، زمانی که احساس می‌کنید که به نظر ظاهر کسل کننده و بی روحی پیدا کرده است استحقاق بازسازی و تغییر دکوراسیون را دارد. بنابراین از بازسازی این بخش از خانه غافل نشوید. برای تغییرات و بازسازی اتاق پذیرایی و نشیمن ایده هایی وجود دارد که می‌توانید آن را در طراحی لحاظ کنید که از جمله آن ها می‌توان به تغییر کفپوش ، دیوارپوش و سایر اجزای خانه اشاره کرد. لازم به ذکر است که اگر فضای نشیمن شما نیاز به بازسازی دارد، ابتدا قسمت‌های مورد نیاز را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید و با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید شروع به کار کنید.

خرید انواع کناف ساختمانی

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه قلب یک خانه می‌باشد بنابراین طراحی و دکوراسیون آن اهمیت ویژه ای دارد و اگر بعد از گذشت مدت زمان طولانی از طراحی و دکور آن خسته شدید می‌توانید به بازسازی این محیط بپردازید. بازسازی آشپزخانه یکی از اولین گام‌های مورد نیاز در بازسازی خانه و ساختمان می‌باشد. ایده پردازی در مورد تغییر دکور و بازسازی آشپزخانه، مستلزم این است که، طراح و یا هر کسی که مسئولیت بازسازی آشپزخانه را به عهده دارد، در ابتدا فضاهای مورد نیاز مشتری را شناسایی کند و بر روی خلق آن تمرکز نماید. با بازسازی آشپزخانه ، لوازم و تجهیزات قدیمی و بلااستفاده ای که دیگر به آن ها احتیاجی نخواهیم داشت و تنها فضای آشپزخانه را اشغال می‌نمایند، از بین خواهند رفت و جان تازه ای به فضا بخشیده خواهد شد.

نقش چیدمان مبلمان
در دکوراسون منزل

مراحل بازسازی خانه

معمولا ساختمان ها پس از گذشت مدتی یا گذشت چند سال از ساخت، دچار فرسودگی می‌شوند و نیاز به بازسازی و تعمیرات پیدا می‌کنند. نوسازی یا بازسازی ساختمان امری است که امروزه در دنیا به عنوان راهکاری مرسوم برای جلوه بخشیدن به خانه‌های قدیمی صورت می‌گیرد که دارای مراحل متعددی می‌باشد. جهت بازسازی نخست باید نیازهای اساسی را به همراه ایده‌‌های فکری ترکیب کرد، نیازهای اساسی می‌توانند تعمیرات مهم  و ایده‌آل‌های فکری می‌توانند به تغییر دکوراسیون و ظاهر خانه مرتبط باشند. با این حال، هدف و نیازهای‌تان هر چه که باشد، مراحل بازسازی خانه باید در نهایت دقت انجام گیرد. قدم اول در تصمیم گیری برای بازسازی خانه یا آپارتمان مراجعه به یک متخصص ماهر در این زمینه است. فرد متخصص در این زمینه به راحتی قادر است تا تمامی موارد فوق را در نظر گرفته و به بهترین شکل منزل شما را بازسازی و تعمیر نماید.

هزینه بازسازی منزل

یکی از مسائل اساسی در بازسازی ساختمان مدیریت هزینه هاست. اگر قصد بازسازی خانه و ساختمان خود را دارید، قدم اول شما باید برآرود هزینه بازسازی ساختمان باشد. بسته به اینکه کدام بخش‌های ساختمان مورد بازسازی قرار می‌گیرد و در این بازسازی از چه متریال یا مواد یا به اصطلاح مصالحی استفاده می‌شود، هزینه‌های بازسازی متفاوت است. هزینه بازسازی ساختمان فقط مربوط به خرید مصالح و دستمزد نیست، بلکه در اکثر موارد، در پایان کار هزینه بازسازی ساختمان از هزینه برآورد شده بیشتر می‌شود. هزینه بازسازی از لحاظ اقتصادی نسبت به هزینه ساخت مجدد بنا کمتر است به همین دلیل بسیاری از صاحبان ملک، بازسازی و نوسازی ساختمان را به تخریب کامل بنا ترجیح می‌دهند.

درخواست مشاوره حضوری رایگان
فقط کافیه شمارت رو وارد کنی

چرا ما را انتخاب میکنید ؟

به دنبال یک شریک خوب برای کار ساخت و ساز خود هستید؟

به کمک نیاز دارید؟