04
مرداد

ایده های تزیین و طراحی دیوار در دکوراسیون منزل

وقتی به طراحی دکوراسیون داخلی منزل مشغول باشید، ممکن است ناخودآگاه به راحتی از کنار بسیاری از نکات، به سادگی عبور کنید؛ دیزاین و طراحی دیوار شاید یکی از این موارد باشد. دکوراسیون و طراحی داخلی صرفا با چیدمان وسایل آنتیک و کلاسیک تعریف نمی شود. دیوار ها هم بخشی از این دکوراسیوان محسوب می شوند. شما می توانید با طراحی زیبا و نقش و نگار و یا کارهای دیگر که صرفا روی دیوار پیاده سازی می شود، دکوراسیون اتاق نشیمن ، سالن پذیرایی و اتاق خواب خود را کامل کنید. جهت اجرای ایده های نو و جذاب برای طراحی و تزیین دیوار در دکوراسیون منزل خود در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

انتخاب دیوار مرکزی یا دیوار کانونی

اولین نکته ای که باید در تزیین دیوار های به یاد داشته باشید، انتخاب دیوار کانونی می باشد؛ جهت انتخاب یک دیوار به عنوان دیوار کانونی یا دیوار مرکزی باید دیواری را برگزینید که در مرکز دید و توجه قرار داشته باشد و سریع تر از سایر المان های دکوراسیون به چشم ببینده بیاید. به عنوان مثال دیوار پشت تلویزیون، دیوار بالای شومینه و یا دیواری که کنار قطعه ای از مبلمان منحصر به فرد قرار دارد، بهترین مکان خواهند بود.

در صورتی که فکر می کنید همه دیوارهای خونه یکسان و یک شکل هستند و هیچ چیزی برای تفکیک و جداکردنشان وجود نداره به نوع چیدمان دکور دقت کنید مثلا در اتاق نشیمن دیوار پشت تلوزیون، در اتاق خواب دیوار پشت تخت خواب و در راهروی ورودی دیوار میانی، در آشپزخانه دیوار پشت میزغذاخوری یا بک اسپلش و در حمام دیوار پشت وان و دوش بهترین موارد هستند.

برای دیزاین دیوار در دکوراسیون ایده های متفاوتی وجود دارد که هر کدام به نوبه خود زیبایی و جذابیت مختص به خود را دارند. از بهترین و به روز ترین ایده ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

طراحی دیوار در دکوراسیون

·        تزیین دیوار با قاب عکس

چیدن قاب عکس بر روی دیوار یکی از ایده‌های دکوراسیون داخلی خانه است که امروزه طرفداران بسیاری پیداکرده است و در بسیاری از خانه‌ها می‌توان دیواری را دید که از عکس‌های خانوادگی اعضای خانه و خاطرات آن‌ها پرشده است.

یک یا دو عکس بزرگ را که دوست دارید انتخاب کنید و در وسط دیوار قرار دهید و بعد در سمت چپ و راست آن ها را با عکس های کوچک تر پرکنید. این چیدمان، ظاهری شیک و به روزی به خانه شما میبخشد.

اگر می خواهید از عکس های خودتان استفاده کنید حتما لازم نیست آن ها را به صورت منظم و با ترتیب خاص روی دیوار بچینید. اما روش جدیدتر این است که از قاب خالی برای تزیین دیوار استفاده کنید.

 

نصب قاب عکس بر روی دیوار

·        نصب تابلو برای دیزاین دیوار

نصب تابلو های هنری متفاوت در ابعاد متفات تأثیر خاص خودش را برای جلوه بخشیدن دیوار دارد. اگر  فضای  شما  کوچک است ترجیحاً از تابلوهای افقی استفاده نکنید و درعوض آن از تابلوهای عمودی برای بزرگ نشان دادن فضا استفاده کنید، و یا اگر می شود از باکس های  متفاوت در ابعاد وشکل های گوناگون برای این کار بهره ببرید.

 

نصب تابلو در دیوار

·        دیزاین دیوار با آینه کاری

آینه کاری یکی از روش هایی است که امروزه بسیاری از افراد از این ایده جهت طراحی و تزیین دیوار خانه خود استفاده می کنند. استفاده از آینه موجب دو امر بسیار مهم می شود . یک آنکه فضا را بزرگتر جلوه خواهد داد ، و دیگری اینکه با توجه به انعکاس نور ، روشنایی بیشتری را به محیط خواهد بخشید. اجرای این سبک علاوه بر این دو تاثیر مهم بر فضا ، زیبایی خاصی را ایجاد میکند. به همین دلیل امروز در اکثر محیط های بسته به نوع کاربری آن کم و بیش از این روش بهره می برند.

 

آینه کاری دیوار

·        استفاده از گیاهان بر روی دیوار

اگر دیوارتان در جایی است که نور خوبی می‌خورد شاید بهتر باشد از آویزهای طبیعی استفاده کنید. یک حلقه به دیوار متصل کنید و گلدانی گل شیویتی یا پیچک خانگی در آن قرار دهید تا از دیوار آویزان شوند و نقص دیوارتان را هرچه که هست در آن نقطه مخفی کنند. آویزهای گیاهی می‌توانند حس و حالی با طراوت به خانه‌تان ببخشند.

هر چه چیدمان گیاهان آپارتمانی در دیوار خانه خود را خلاقانه تر انجام دهید، دکوراسیونی جذاب تر خواهید داشت.

 

دیزاین دیوار

چیدمان گیاهان در دکوراسیون

·        تزیین دیوار با نورپردازی

یکی از ایده های فوق العاده و جذاب برای تزیین دیوار, نورپردازی زیباست. نورپردازی با روش های مختلفی در دکوراسیون قابل اجرا می باشد. به عنوان مثال می توان از جمله آن ها نورپردازی نقطه ای، دکوراتیو، وظیفه ای و یا عمومی را نام برد که هر کدام زیبایی و جلوه خاصی را به فضا می بخشند.

 

نورپردازی دیوار در دکوراسیون

·        طراحی دیوار با نقاشی

برای نقاشی دیوار خانه خود، تمام خلاقیت خود را به کار گیرید، تا طرحای جذابی را دیوار پیاده سازی کنید. مثلا اگر یک ترک افقی بر روی دیوار دارید، می توانید آن را تبدیل به یک شاخه درخت کنید که یک گنجشک بر روی آن نشسته است یا لکه نم دیوار را تبدیل به موجی خروشان در دریا کنید.

 

نقاشی روی دیوار

طراحی دیوار در دکوراسیون

 

کلام آخر

با توجه به مطالب گفته شده، گمان نکنید که تزیین و دیزاین دیوار در دکوراسیون، دارای قاعده و قانون خاصی می باشد؛ اما نکات و روش هایی که گفته شد به شما ایده هایی برای طراحی و چیدمان بهتر می دهد. هدف از انجام هر کدام از این ایده ها و روش ها، لذت بردن بیشتر از حضور در آن مکان است. پس سلیقه شخصی در این زمینه نقش مهمی دارد. اما توصیه می شود برای داشتن دکوراسیون اصولی و زیبا از طراحان حرفه ای کمک بگیرید تا آن ها بهترین و جدید ترین ایده ها را در فضای مورد نظر شما پیاده سازی نمایند.

برای این کار، شرکت جهان ساخت شارین با طراحان خلاقش می تواند بهترین گزینه باشد. با اجرای ایده هایی از جمله چیدمان درست ، کناف کاری ، نصب کاغذ دیواری و طراحی و نقاشی، قطعا محیطی لذت بخش با جلوه ای ویژه را تقدیم شما خواهد کرد.