09
اسفند

ایده های تغییر دکوراسیون و نوسازی آشپزخانه

یکی از بخش های مهم که با تغییر آن گویی تمامی خانه تغییر کرده است آشپزخانه است که عوامل مختلفی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه و بازسازی آشپزخانه موءثر هستند. اگر آشپزخانه تان قدیمی یا بی‌روح و دلگیر است، وقت تغییر دکوراسیون و نوسازی آن فرا رسیده است، تغییر دکوراسیون آشپزخانه فکر خیلی از خانم ها را مشغول می‌کند. اما ممکن است نگران نداشتن بودجه کافی برای تغییراتی که در ذهن دارید، باشید. اگر قصد دارید تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود را با قیمتی ارزان و ایده هایی نو انجام دهید، در ادامه این مطلب با شارین همراه باشید.

نوسازی آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه نقش کلیدی و مهمی در طراحی داخلی منزل دارد. به‌ همین منظور یک دیزاین کاربردی و در عین حال به روز و شیک، به راحتی می تواند روی سلامت و بهداشت کل افراد خانواده شما تاثیرگذار باشد.

بهترین نقطه برای آغاز نوسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه قدیمی ، مشخص کردن دامنه کاری و هدف از ایجاد تغییرات و همچنین مشخص کردن هزینه و بودجه ای است که افراد برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه در نظر گرفته‌اند. افراد نباید نگران دامنه تغییراتی که قصد ایجاد آن را دارند و هزینه‌های احتمالی باشند، زیرا زمانی که شروع به کار تغییر دکوراسیون آشپزخانه می‌کنند، به دلیل اینکه در طی روال کاری قرار می‌گیرند، اطلاعات بسیار زیادی کسب می‌کنند.

 

میزان بودجه‌ای که برای تغییرات در نظر دارید، یک عامل مهم در تغییر دکوراسیون و نوسازی آشپزخانه قدیمی است. اگر بودجه بالایی دارید و می‌توانید دکوراسیون آشپزخانه را به کلی عوض کنید، آزادید متناسب با هزینه، هر گونه که باب میل‌تان بود، دست به تغییرات بزنید. همیشه برای بازسازی آشپزخانه های قدیمی نیازی به صرف هزینه های بالا نیست و گاهی با ایجاد تغییراتی که هزینه های زیادی هم برای شما نداشته باشد می توانید اقدام به بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپرخانه خود کنید. نکاتی که در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد شامل این ایده ها می باشد.

بازسازی آشپزخانه قدیمی

۱٫ تعویض کابینت آشپزخانه

بیشتر آشپزخانه‌ها کابینت های فرسوده دارند. دسته کابینت ‌ها ممکن است کنده شده باشد. و حتی تعدادی از دسته ها یا دستگیره ها گم شده باشد. لولای بعضی از آن ممکن است خراب شده باشد. خلاصه هر جزئی از کابینت ممکن است بعد از چندین سال خراب شود یا گم شود. بنابراین اولین و بزرگ ترین تغییری که در دکوراسیون آشپزخانه خود می توانید انجام دهید، تغییر کابینت های آشپزخانه خود است.

تعویض کابینت خیلی هزینه بر است. علاوه بر هزینه، زمان زیادی هم می‌خواهد. بیشتر اوقات تنها ظاهر بیرونی کابینت‌ها فرسوده می‌شود. مثلا از رنگ و رو می‌رود یا خط و خش برمی‌دارد. درحالی که قسمت داخلی آن سالم و دست نخورده است. برای تغییر ظاهر می‌توانید از الگوهای زیر پیروی کنید:

  • کشیدن روکش مناسب روی سطوح خارجی کابینت ‌ها
  • تغییر درهای کابینت‌
  • کل سطوحی که در دید قرار دارند را عوض کنید.

کفپوش آشپزخانه

۲٫ تعویض کانتر آشپزخانه

امروزه انواع مختلفی از انواع متریال در بازار موجود می باشند. نمونه ای از بهترین انواع کانترها که می توان در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار داد، کانتر کواترز می باشد. بنابراین بهتر است همین حالا به فکر تعویض کانتر آشپزخانه باشید. تنها نکته ای که در مراقبت از کانتر های کواترز باید به یاد داشته باشید، عدم قرار دادن وسایل داغ بر روی آن ها می باشد، چرا که انجام این کار می تواند به آن آسیب وارد کند.

کانتر آشپزخانه

۳٫ تعویض کفپوش یا کاشی ها

اگر می توانید هزینه ی بیشتری بپردازید، خوب است کفپوش آشپزخانه را عوض کنید این راه زمانبر و هزینه بر است، اما تغییری که ایجاد می کند، غیرقابل چشم پوشی است. در تغییر دکوراسیون و یا بازسازی آشپزخانه می توانید با تغییر پوشش کف، کل فضای آشپزخانه را دچار تحول کنید. کفپوش های چوبی فضا را گرم تر و صمیمی تر می کنند و کف پوشهای سنگی ظاهری درخشان و روشن تر به فضا می بخشند.

تغییر دکور آشپزخانه ۴٫ تعویض دیوار پوش

رایج ترین کار در بخش تغییرات آشپزخانه، تغییر کاشی بین کابینت یا دیوارپوش است. دیوارها و کاشی های بین کابینتی معمولا ابعاد کمی را شامل می شوند و اگر در فکر تعویض آنها باشید قاعدتا هزینه خیلی زیادی پرداخت نخواهید کرد. هر تغییری در دیوارها ایجاد کنید به آشپزخانه‌تان حس و حال خاصی خواهد داد. اگر آشپزخانه‌ای تمیز و ساده دوست دارید، از رنگ سفید استفاده کنید. اگر دوست دارید آشپزخانه‌تان بافت‌ها و طرح‌های بیشتری داشته باشد، کاغذ دیواری ‌های بافت دار را امتحان کنید. نکته‌ی مهم این است که راهی برای بازسازی دیوارها انتخاب کنید که با سلیقه‌تان هم‌خوانی داشته باشد.

دیوارپوش آشپزخانه

۵٫ تعویض سینک آشپزخانه

تعویض سینک آشپزخانه می تواند در ایجاد تغییر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شما کمک های شایانی کند. سینک های ظرفشویی انواع مختلفی داشته و شما می توانید با انتخاب نمونه ای مناسب از آن ها جلوه ای زیبا به آشپزخانه خود بخشید.

کلام آخر

آنچه که شارین در مقاله فوق به آن پرداخت، ارائه ایده ها و راهکار هایی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون آشپزخانه قدیمی می باشد. اما نوسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه قدیمی فقط در نکات و ایده های ذکر شده خلاصه نمی شود و می توان از اکسسوری ها ، و المان های دیگر نیز در نوسازی آشپزخانه استفاده کرد. همانند نورپردازی متفاوت، تغییر پرده پنجره، تغییر فرش، یخچال، اجاق گاز و …

اکنون با مطالعه این مطالب و نکات ذکر شده می توانید دکوراسیون آشپزخانه خود با ایده های جذاب و چشمگیر تغییر دهید و به فضای آن با رنگ بندی و نورپردازی متفاوت جلوه ای زیبا بخشید. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی و مشاوره یک طراحی و متخصص حرفه ای دارید می توانید از گروه طراحی شارین که تجربه ای درخشان در این عرصه دارند کمک بگیرید. برای ارتباط با تیم شارین و و سفارش طراحی خانه ، طراحی نما ، بازسازی ساختمان ، محوطه سازی و… با شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.