30
بهمن

ایده های طراحی حیاط خلوت و پاسیو آپارتمان

با بالارفتن جمعیت و تغییر سبک زندگی خانه ها به سمت آپارتمانی شدن و همچنین فعالیت های فشرده در طول روز، اهمیت طراحی حیات خلوت و پاسیو در آپارتمان بیش از پیش شده است. طراحی حیاط خلوت و پاسیو در آپارتمان ها می تواند یک محل زیبا، دلنشین و آرام برای استراحت و دورهمی ها دوستانه و صمیمی ایجاد کند. با توجه به کوچک تر شدن ساختمان ها طراحی پاسیو کوچک و استفاده بهینه از حیاط خلوت ، اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. علاوه بر این طراحی حیاط خلوت و پاسیو در آپارتمان و یا محوطه سازی در شادابی و انرژی بخشی به فضای خانه بسیار موثر است. در این مقاله، شارین در زمینه طراحی حیات خلوت و پاسیو در آپارتمان به شما مطالبی ارائه می دهد.

طراحی حیاط خلوت

ایده های طراحی حیاط خلوت و پاسیو آپارتمان

حیاط خلوت و پاسیو در آپارتمان محلی برای استراحت فکری و حتی تفریح و دورهمی های دوستانه است. بعد از یک روز پرکار و تلاش، حیات خلوت و یا پاسیو کوچک آپارتمان محل مناسبی برای استراحت، آرامش و رفع خستگی است. طراحی حیات خلوت آپارتمان و همچنین طراحی پاسیو در آپارتمان علاوه بر زیبایی بخشیدن به خانه می تواند محل زیبایی برای پذیرایی و دورهمی های صمیمی باشند. برای زیباتر کردن و جذابیت بخشیدن به این بخش از آپارتمان و درواقع طراحی حیات خلوت آپارتمان و طراحی پاسیو کوچک برای منزلتان شما را به مطالعه ادامه مقاله دعوت می کنیم.

طراحی پاسیو

برای طراحی حیاط خلوت آپارتمان و طراحی پاسیو آپارتمان ایده های مختلف و متفاوتی وجود دارد که باتوجه به مساحت و سلیقه افراد این ایده ها به کار می روند. البته با توجه به کوچکتر شدن خانه ها برای طراحی پاسیو کوچک و حیاط خلوت، مهارت و خلاقیت بیشتری لازم است. زیرا با توجه به کوچک شدن مساحت پاسیو و حیاط خلوت باید هرچیز به طور مناسب طراحی و در جای خود قرار گیرد که ایده های ان شامل استفاده از موارد ذکر شده زیر می باشد.

·        نصب دیوار های کاذب

با نصب دیوارهای کاذب در طراحی پاسیو کوچک آپارتمان، فضای خصوصی و جذابی در طراحی پاسیو آپارتمان ایجاد می شود.

طراحی دکوراسیون بالکن

·        استفاده از شومینه بیرونی

در فصل های سرد سال علاوه بر گرم کردن فضا، در طراحی حیات خلوت و پاسیو، زیبایی و جذابیت ویژه ای به همراه دارد.

·        استفاده از صندلی های راحتی و میز نهار خوری

فضایی کاربردی از حیاط خلوت و پاسیو را ایجاد می کند و باعث می شود لحظات لذت بخشی برای صرف غذا و دورهمی داشته باشید.

طراحی پاسیو آپارتمان

·        استفاده از پنل های شیشه ای

پنل های شیشه ای در اطراف حیاط خلوت و مجزا کردن آن، نور حیاط خلوت و پاسیو را بیشتر می کند که البته فضای آپارتمان نیز نور بیشتری می گیرد. استفاده از پرده های کتان و پارچه هایی علاوه بر جداسازی فضای حیات خلوت و پاسیو، زیبایی رویایی در طراحی حیات خلو تو پاسیو ایجاد می کند

·        استفاده از آلاچیق

متناسب با اینکه حیات خلوت شما چقدر بزرگ باشد استفاده از آلاچیق هم گزینه مناسبی است. آلاچیق در روزهای گرم و حتی بارانی محل خوبی برای لذت بردن از فضای بیرون است. علاوه بر این با اضافه کردن چراغ به آلاچیق، در تاریکی شب زیبایی این طراحی را دو چندان می کند.

آلاچیق در حیاط خلوت

·        استفاده از نورپردازی مناسب

انتخاب نورپردازی مناسب حیاط خلوت و پاسیو آپارتمان، مخصوصا هنگامی که در شب زمانی را در حیات خلوت سپری می کنید ایده ای جذاب است. با نور پردازی حیاط خلوت این فضا انرژی و گرمای بیشتری برای دورهمی و شب نشینی های دوستانه و خانوادگی پیدا می کند.

·        طراحی دیوار سبز و درخچه ها

در طراحی پاسیو کوچک آپارتمان و حیاط خلوت انتخاب دیوار سبز و گل کاری عمودی یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط های کوچک است. استفاده از گل و گیاه و درختچه های مختلف به صورت گلدان و یا باغچه نیز زیبایی و آرامش بخشی را به حیات خلوت و پاسیو کوچک آپارتمان می دهد.

طراحی تراس

·        سنگ فرش

انتخاب سنگ فرش برای طراحی پاسیو و حیاط خلوت به طروری که با سایر قسمت ها هماهنگی داشته باشد نیز حایز اهمیت است. سنگ فرش های بتنی، آجری، سنگ ریزه، چوب و سنگ طبیعی و … به زیبایی بیشتر حیات خلوت ها کمک می کنند.

·        استفاده از آب نما و حوضچه کوچک

آب نما و حوضچه کوچک در طراحی پاسیو و حیاط خلوت فضایی یونیک و خاص را ایجاد می کند.آب نما و حوضچه به فضای پاسیو و حیات خلوت طراوت و تازگی می بخشد و می توان متناسب با هارمونی آن مبلمان و سنگ فرش و … را انتخاب و طراحی کرد.

·        استفاده از المان های چوبی

المان های چوبی در طراحی پاسیو و حیات خلوت مثل نیمکت های چوبی، میز و مبل با کوسن های رنگی ایجاد فضایی گرم و دلنشین می کند.

حیاط خلوت آپارتمان ·        طراحی آشپزخانه کوچک

در صورتی که حیاط خلوت و پاسیو در آپارتمان، مساحت بیشتری داشته باشند می توان از یک آشپزخانه کوچک در طراحی حیات خلوت استفاده کرد. برای طراحی اشپزخانه از وسایل و لوازم مقاوم در آب و هوای متفاوت مثل استیل استفاده کنید.

·        انتخاب رنگ

درطراحی پاسیو و حیات خلوت به طراحی و رنگبندی لوازم و مصالح به کار رفته در پاسیو و حیات خلوت مثل مبلمان و کوسن ها، سنگ فرش ها، آب نما و… توجه زیادی داشته باشید. از رنگ های روشن برای طراحی پاسیو استفاده کنید.

کلام اخر

علاوه بر مواردی که به آن ها اشاره شد، ایجاد فضای سبز حوضچه و باغچه و فواره های کوچک، باربیکیو، گل وگلدان های رنگارنگ، استفاده ازصندلی های آویز چوبی، استفاده از قالیچه و… همه به طراحی زیبا برای حیات خلوت و پاسیو کمک می کنند و ایده هایی برای طراحی حیاط خلوت و پاسیو هستند که می توان متناسب با سلیقه و فضایی که در اختیار دارید آن ها را به کار ببرید. در زمینه محوطه سازی ، طراحی حیاط خلوت آپارتمان و طراحی پاسیو کوچک آپارتمان و یا بازسازی خانه خود می توانید با شارین به شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس گرفته و در این زمینه مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. همچنین شارین می تواند در طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما شما از جمله طراحی کابینت آشپزخانه ، کمد دیواری ، نصب کفپوش و کاغذ دیواری ، کمک های بسیاری به شما عزیزانی بکند.

 

طراحی حیات خلوت- طراحی حیاط خلوت آپارتمان – طراحی پاسیو- طراحی پاسیو کوچک- طراحی پاسیون در آپارتمان