16
دی

بازسازی داخلی و نما بیرونی ساختمان

واژه بازسازی ساختمان یکی از واژه‌های آشنا برای همه افراد در دنیا می‌باشد. مجموعه فعالیت هایی که باعث می‌شود تا یک ساختمان مجددا قابل سکونت و استفاده باشد را بازسازی ساختمان می‌گویند. بازسازی ساختمان علاوه بر اینکه باعث می‌شود تا قسمت‌های آسیب دیده احیا شوند، جان تازه ای نیز به جلوه ظاهری ساختمان می‌بخشد. بازسازی ساختمان به چند منظور انجام می‌شود.گاهی از عمر ساختمان زیاد نگذشته است اما صاحب آن علاقه مند است که تغییراتی در آشپزخانه، کابینت و یا کاشی و سرامیک و رنگ انجام دهد.گاهی نیز بازسازی داخلی خانه به دلیل خرابی هایی است که حاصل شده و یا باید به موقع اقدام کرد که این خرابی‌ها در لوله کشی و جاهای مختلف ساختمان اتفاق نیفتد. اما نکته ای که مهم است این می‌باشد که بازسازی و نوسازی داخلی و نما بیرونی ساختمان چگونه انجام می‌شود و چه اصول هایی دارد ؟ برای دست یافتن به پاسخ این سوال در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

بازسازی داخلی خانه

بازسازی ساختمان بازسازی داخلی ساختمان

هدف از بازسازی داخلی اغلب تجربه فضایی جدید با امکانات و نمای متفاوت می باشد. اما گاها بازسازی داخلی ساختمان می تواند با اهداف گوناگونی انجام گیرد از این رو از جنبه های مختلفی قابل بررسی می باشد. هنگامی که شما تصمیم به بازسازی داخلی خانه خود می گیرید اولین نکته ای که باید مدنظر قرار دهید میزان بودجه شما می باشد.

بازسازی داخلی خانه می تواند شامل تغییر کلی طراحی داخلی یا تغییر دکوراسیون باشد. و همچنین می تواند شامل تغییر کفپوش ، دیوارپوش ، کاغذ دیواری و… باشد. اما نکاتی که در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد جز اصلی در بازسازی داخلی ساختمان محسوب می شود.

بازسازی دکوراسیون داخلی

·        بازسازی دیوار ها

اولین موردی که برای بازسازی داخلی ساختمان بررسی می شود دیوارها می باشند. در بازسازی این قسمت ها، نخست استحکام و مقاومت دیوارها بررسی می شود. و اگر نیاز به تخریب باشد، اقدام به خراب کردن می کنند، اما در صورتی که قسمت سفت کاری مشکلی نداشته باشد، به سراغ نازک کاری دیوارها می رویم.

سپس به مبحث رنگ، کاغذ دیواری، سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و… پرداخته می شود. که تمامی این مراحل توسط کارشناس متخصص تعیین می گردد.

بازسازی داخلی ساختمان

·        بازسازی کف

قسمت کف ساختمان هم یکی از بخش های اصلی در بازسازی داخلی ساختمان می باشد که هم در زیبایی ساختمان و هم در بزرگ و کوچک نشان دادن فضا نقش به سزایی را ایفا می کند. بنابراین انتخاب نوع، رنگ و جنس آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتخاب و نصب کفپوش جدید، می تواند راهکار مناسبی برای بازسازی داخلی باشد. برای این کار می توانید از انواع کفپوش ها در دکوراسیون استفاده کنید . برای مثال کفپوش اپوکسی، کفپوش لمینت، کفپوش سه بعدی، کفپوش پی وی سی یا کفپوش وینیل، نمونه هایی از آن ها می باشند که در این مورد هم کارشناسان شارین می توانند مشاوره های لازم را به شما عزیزان ارائه بدهند.

·        بازسازی سقف

بازسازی سقف خود ممکن است به دو صورت انجام پذیرد؛ بازسازی پشت بام، بازسازی قسمت داخلی سقف.

اگر می خواهید استحکام سازه را بالاتر ببرید و یا متوجه وجود نم و یا نشتی در سقف منزلتان شده اید نیاز است که پشت بام را بررسی و در صورت نیاز بازسازی کنید. ولی اگر تنها قصد زیباسازی منزلتان را دارید کافیست، پوشش قسمت داخلی سقف را تغییر دهید. که جهت بازسازی داخلی سقف نیز متداول است که از سقف کاذب یا سقف کناف استفاده شود.

بازسازی خانه

بازسازی نما بیرونی و خارجی ساختمان

ساختمان به دو قسمت محیط داخلی و نمای بیرونی تقسیم می شود. نمای خارجی به عنوان چشم انداز اولیه از ساختمان مورد نظر طراحان بسیاری بوده و کوچکترین خرابی و مشکلی در ظاهر و نما بیرونی ساختمان به شدت به چشم می آید. تغییر و بازسازی نمای بیرونی ساختمان در زمان مناسب، همانند بازسازی داخلی  ساختمان تاثیر بسزایی در تغییر محیط و فضا خواهد داشت.

به طور کلی بازسازی نمای بیرونی ساختمان  به دو دلیل انجام می شود: مستحکم سازی و زیبا سازی. همانند فضا و ساختار داخلی ساختمان، نمای بیرونی نیز طول عمر مشخصی داشته و پس از مدتی احتیاج به تعمیر دارد. عوامل متعددی چون کیفیت مصالح بکار رفته در بنا، نحوه نصب و اجرا مصالح و شرایط جوی آب و هوا در آن منطقه در طول عمر بنا ساختمان تاثیر می گذارد و پس از گذشت چند ساال از عمر بنا، مجبور به ترمیم نمای ساختمان خواهید بود.

بازسازی نما بیرونی ساختمان به دو صورت جزئی و کلی انجام می گیرد. در بازسازی جزئی تنها به رفع عیب قسمت تخریب شده یا شکسته پرداخته می شود. اینکار هزینه زیادی در بر ندارد. اما اگر بخواهید نما را به طور کامل تعویض و نوسازی کنید، هزینه های آن کمی بالا می رود؛ اما ارزش آن را دارد، زیرا نمایی نو و یکدست و در عین حال زیبا و شیک ساخته می شود.

بازسازی نما

کلام آخر

با مطالعه این مقاله می توان به این نتیجه رسید که بازسازی و نوسازی داخلی و نمای بیرونی ساختمان کاری ساده و پیش پا افتاده نیست. عقل حکم می کند که برای انجام کوچکترین و جزیی ترین کارها هم با متخصص مربوطه مشورت کنیم و مشاوره بگیریم. از این رو، تیم متخصص و متبحر شرکت شارین آماده هر گونه مشاوره و همکاری در این حیطه با شما هستند. اگر به فکر بازسازی ساختمان خود هستید، این مطلب می تواند به شما در این راه کمک کند. برای مشاوره و راهنمایی از متخصصان و کارشناسان این مجموعه می توانید با شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.