22
تیر

سان روم گاردن چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟

امروزه بیشتر خانه‌های شهری دیگر فضای کافی برای طراحی یک باغ زیبا در اطراف خانه را ندارند. زندگی در آپارتمان ها و خانه هایی که در فضای صنعتی و شلوغ شهر ها ساخته شده اند از ما آدم هایی دور از طبیعت ساخته اند. اما طراحان و معماران برای این دغدغه راه حل هایی را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند و طبیعت را به حیاط آپارتمان شما ( تراس ) که یکی از آن ها سان رووم گاردن می باشد می آورند. برای آشنایی با سان روم گاردن و کاربرد های آن در آپارتمان، و نحوه چیدمان و دکوراسیون آن می توانید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

دکوراسیون سان روم گاردن

سان رووم گاردن چیست ؟

سان رووم گاردن (Sunroom Garden) فضایی بسته و احاطه شده با استفاده از متریال‌های مقاوم و کاربردی بوده که به بهترین شکل با محیط بیرونی در ارتباط است. این محیط طبیعتی کوچک در خانه شما می باشد که قسمت داخلی منزل شما را به فضای بیرون متصل خواهد کرد و از باغ و گیاهان مورد علاقه شما در برابر عناصر بیرونی و فیزیکی محافظت می کند؛ از این رو این امکان را فراهم می آورد تا در زندگی از محیط داخلی و فضای باز لذت ببرید.

بسته به اقلیم و شرایط جوی نقاط مختلف در ساختارش از شیشه استفاده می‌ شود تا نور خورشید، هرچه بیش تر وارد این اتاق باغ آفتابی شود. در بسیاری از موارد سقف هم از شیشه ساخته می‌ شود، ولی در اقلیم‌ هایی که آفتاب تند و گرمی مانند نواحی کویری دارند بهتر است سقف شیشه‌ ای نباشد.

 

دیزاین سان روم گاردن

کاربرد سان رووم گاردن

هدف اصلی سان رووم گاردن، بهبود فضای جوی خانه است؛ درواقع این فضا کمک می کند تا آسایش زیستی انسان ها فراهم شود. در و.اقع این فضا مانند یک باغ چهارفصل عمل کرده و می تواند تمام نیاز های شما از یکی طبیعت کوچک را برطرف کرده و تاثیر مثبتی در روحیه شما داشته باشد.

جذابیت سان روم گاردن زمانی در نظر شما دوچندان می شود که متوجه دید پانارومایی آن به اطراف خانه و محوطه حیاطتان می شوید که آن را تبدیل به فضایی منحصر به فرد می کند.

 

طراحی سان روم گاردن

 

در شرايط بد جوي مي‌ توانيد خودتان را در باغ يا محوطه ويلايتان حس کنيد، آن هم در حالتي که روي يک مبل گرم‌ و نرم در باغ شيشه‌ اي خود استراحت مي‌ کنيد. اين بسيار هيجان‌ انگيز است که شب‌ ها هم مي‌ توانيد از راه سقف شيشه‌ اي اين اتاق نظاره‌ گر آسمان پرستاره باشيد.

سان روم گاردن با تلبش نور خورسید و مبلمان دنج پاسیو، مکانی ایده آل برای کتابخانی و نوشیدن یک فنجان چای است. این فضای شیشه ای ضمن محافظت از شما در برابر عناصر، خانه شما را به فاضی بیرون مرتبط می می کند و به شما این امکان را می دهد که به طور همزمان از محیط داخلی خانه و فضای بیرون لذت ببرید.

اگر در فکر این هستید که یک سان روم به خانه خود اضافه کنید، بسیار مهم است که از انواع گزینه‌های مختلف آن آگاه شوید. زیرا با توجه به نوع مواد و میزان بودجه شما، موارد متنوعی از سان روم وجود دارد.

 

کاربرد سان روم گاردن

معایب و مزایای سان روم گاردن

یکی از معایب سان روم گاردن این است که در تابستان بسیار گرم می شود، به همین دلیل نیاز به بازشوهای مناسب و سیستم های خنک کننده دارید.

در زمستان فضای سان روم گاردن سرد خواهد شد از این رو علاوه بر متعادل کردن دمای آن باید جهت نگه داری از گیاهان نیز از سیستم گرمایشی استفاده نمایید.

بهترین گیاهان برای پرورش در باغ آفتابی، گیاهان گرمسیری هستند. این نوع گیاهان بسیار وابسته به نور و گرمای هستند و تنها مشکلشان این است که در زمستان هم به رشد خود ادامه می‌ دهند،‌ البته فرآیند رشد در زمستان آهسته‌ تر پیش می‌ رود درهرصورت متوقف نشدن رشد در زمستان باعث آسیب‌ پذیری آن ها می‌ شود. از جمله این گیاهان می‌ توان به ساکولنت‌ ها و کاکتوس‌ ها، پتوس، فیلودندرون، کلودندرون و… اشاره کرد.

 

معایب سان روم گاردن

 

سان روم گاردن به دلیل اینکه از شیشه ساخته ‌شده نمی‌توان در آن تابلو و یا وسایل تزیینی دیگری آویزان کرد به همین خاطر برای تزیین اتاق کمی محدود هستید اما می‌توانید با مبلمانی زیبا و وسایل تزیینی که با طبیعت همخوانی دارد این اتاق را به بهترین شکل ممکن دکور کنید.

استفاده از میزهای کوچک چوبی نیز در سان روم گاردن کاربردی است تا بتوانید بر روی آن اشیا تزیینی قرار دهید و در گوشه و اطراف اتاق قرار دهید حتی می‌توانید یک قفسه کوچک کتاب با کتاب‌های مورد علاقه‌تان را در سان روم گاردن بگذارید.

 

مزایای سان روم گاردن کلام آخر

با توجه به مطالب گفته شده در خصوص سان روم گاردن و معرفی کاربرد های این فضای زیبا و دل انگیز، اکنون می توانید طبیعتی کوچک در خانه خود داشته باشید. اما لازم است که برای داشتن این فضا در قسمتی از منزل خود ، از طراحان ای کمک بگیرید تا بتوانید زیبا ترین  جذاب ترین ایده ها را در این محیط اجرایی کنید.

جهت هزینه آن باید بودجه خود را در نظر گرفته و مطابق با متریال و طراح مورد دلخواه سفارش خود را به طراح اعلام نمایید. شرکت جهان ساخت شارین با مهارت زیادی که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی ، محوطه سازی و بازسازی ساختمان دارد، می توانید نو ترین و منحصر به فرد ترین ایده ها و طراحی را در فضای مورد نظر شما در کمترین مدت زمان ایجاد نمایید.