07
مهر

مراحل بازسازی خانه

بازسازی و نوسازی خانه امروزه بسیار رونق گرفته است. از طریق بازسازی منزل و خانه ی خود می توانید هزینه های فرسودگی و نوسازی خانه را کاهش داده و خانه ای زیبا و شیک برای خود داشته باشید. در مراحل بازسازی خانه و آپارتمان به نکات زیادی باید توجه نمود. هنگامی که شما تصمیم به بازسازی خانه و یا آپارتمان دارید باید میزان فرسودگی و خرابی، مکان هایی که نیاز به تعمیر دارد،طول عمر منزل، نوع منزل و دکوراسیونی که می خواهید داشته باشید را در نظر بگیرید. از طرفی بازسازی اتصالات ساختمان نیز مهم است.

قدم اول در تصمیم گیری برای بازسازی خانه یا آپارتمان مراجعه به یک متخصص ماهر در این زمینه است. فرد متخصص در این زمینه به راحتی قادر است تا تمامی موارد فوق را در نظر گرفته و به بهترین شکل منزل شما را بازسازی و تعمیر نماید. از طرفی بازسازی منزل های قدیمی و فرسوده بسیار مهم است. عده ای منزل خود را برای ایجاد تنوع و خروج از یکنواختی منزل اقدام به بازسازی خانه می کنند. اما در بعضی از مواقع فرسودگی منزل ایجاب می کند تا نیازمند بازسازی منزل باشید.

در مراحل بازسازی آپارتمان چه نکاتی را باید در نظر گرفت ؟

در بازسازی خانه و منزل چند نکته ی مهم را باید در نظر داشت که اولین نکته در نظر گرفتن مراحل صحیح بازسازی ساختمان و آپارتمان است. معمولا در بازسازی خانه های کوچک و نقلی و یا آپارتمان های تازه ساخت حجم کار کم تر است. اما در مراحل بازسازی خانه های قدیمی می بایست به موارد زیادی توجه نمود که در ادامه ی مقاله خواهیم گفت.

بازسازی اسکلت بندی و دیوار ها

اولین مرحله از مراحل بازسازی منزل بازسازی دیوار ها و اسکلت بندی منزل است. در صورتی که خانه ی شما بافتی فرسوده و قدیمی دارد توجه به این مرحله کاملا الزامی است. در تخریب و بازسازی دیوار ها اصولا دیوار های حمال تخریب نمی شود. چرا که وزن اصلی ساختمان را متحمل می شود. در بازسازی دیوار های ساختمان معمولا بافت لایه ی رویی را تخریب می کنند. به طور مثال لایه ی گچ و رنگ روی دیوار را تخریب کرده و یک لایه ی جدید را بر روی آن طراحی می کنند. این عمل به استحکام سازی بافت قدیمی کمک شایانی خواهد کرد. پس از تخریب لایه و افزودن لایه ی گچ و خاک جدید سفید کاری دیوار و عملیات مربوط به رنگ و یا کاغذ دیواری و حتی سنگ نما انجام می پذیرد که بستگی به سلیقه ی مشتری و حرفه ای بودن متخصص دارد.

مراحل بازسازی منزل

بازسازی سرویس های منزل

دومین مرحله از مراحل بازسازی منزل ، بازسازی سرویس های خانه است. در سرویس های خانه بازسازی حمام و دستشویی مطرح است. در این قسمت نیز بازسازی دیوار ها مطرح است که معمولا دیوار های نم دار باید تعمیر شده و عایق کاری های رطوبتی در آن ها انجام شود. معمولا در روند بازسازی سرویس پس از نم زدایی دیوار ها و تعمیر دیوار های نمناک می بایست ایزوگام دیوار ها انجام شود تا عملیات بازسازی به خوبی انجام گیرد. نکته ی حائز اهمیت این است که عایق کاری دیوار ها از نظر رطوبت تنها مختص به این قسمت از منزل نبوده و می بایست قسمت های دیگر نیز عایق کاری شوند. از این رو مبحث عایق کاری در بازسازی منزل بسیار مهم بوده و باید حتما مطرح باشد.

بازسازی آشپزخانه 

مهم ترین قسمت در یک خانه ی شیک و امروزی آشپزخانه ی منزل است. هنگامی که این قسمت از خانه به خوبی بازسازی و چیدمان شده باشد زیبایی خانه دو چندان شده و به طرز چشم گیری افزایش می یابد. برای بازسازی آشپزخانه ایده های زیادی مطرح است که در این قسمت باز هم یک فرد متبحر به خوبی قادر به تشخیص انجام اقداماتی برای افزایش زیبایی خواهد بود. در بازسازی آشپزخانه مجددا دیوار ها نقش به سزایی داشته و می بایست تعمیر و بازسازی شوند. چرا که دیوار های آشپزخانه بیشتر از قسمت های دیگر دچار جذب باکتری و یا خرابی می شوند. پس از آن کابینت های آشپزخانه و شیر آلات نیازمند رسیدگی هستند. استفاده از کابینت های جدید کاملا سلیقه ای بوده و می توان از انواع مدل ها استفاده نمود. برای قسمت کفپوش و دیوار ها نیز یک متخصص خوب می داند چه اقداماتی می بایست انجام دهد. شیر آلات کهنه و فرسوده نیز می تواند منجر به هدر رفتن آب و یا کثیف کردن منزل شود که باید حتما مورد بازسازی و تعمیر قرار گیرد و می توان گفت مهمترین مرحله از مراحل بازسازی ساختمان ، آشپزخانه است.

بازسازی سقف و ستون ها

سقف و ستون دو قسمت از مهم ترین بخش ها برای حفظ ایمنی و امنیت خانه است. از این رو تعمیر و بازسازی آن ها بسیار مهم بوده و برای حفظ جان افراد در حال سکونت در اولویت قرار دارد. از این رو اگر در خانه ای با بافت قدیمی زندگی می کنید به شما توصیه می کنیم بازسازی سقف و ستون را جدی بگیرید. در سقف خانه موقعیت خانه و قرار گیری آن مهم است. در صورتی که سقف خانه بر اثر عوامل محیطی دچار ترک و یا نم شده است باید عایق کاری شود. در صورتی که شما طبقه ی آخر در یک آپارتمان بوده و یا خانه ی شما تک طبقه و ویلایی است، عایق کاری سقف را فراموش نکرده و حتما آن را ایزوگام نمایید تا در فصول مختلف دچار نم یا ترک نشوید.

مراحل بازسازی آپارتمان

یکی از ایده های امروزه که معمولا در بازسازی سقف خانه مطرح است استفاده از سقف کاذب است. شاید تا به حال به این موضوع برای سقف منزل خود فکر نکرده باشید اما می تواند بسیار موثر واقع شده و بازدهی خوبی از آن دریافت نمایید. شما می توانید با به کار گیری سقف کاذب ارتفاق سقف را افزایش داده و ایده های جالبی را بر روی آن اجرا نمایید. با استفاده از سقف کاذب عیوب قسمت های مختلف سقف را می توانید پنهان نموده و روی آن طرحی جالب و منحصر به فرد اجرا کنید. با استفاده از سقف کاذب شما علاوه بر ارتقای ایمنی امکان ایجاد طرح های گوناگون و متنوع را نیز برای طراحی و بازسازی خانه ایجاد کرده اید. از این رو شما قادر هستید از انواع سقف های کاذب در منزل خود استفاده نموده و طرحی ایده آل را اجرا کنید.

مراحل بازسازی خانه و طراحی منزل توسط تیم متخصص جهان ساخت شارین

اگر شما هم به فکر بازسازی و اجرای طرح های فوق العاده در منزل خود هستید تیم شرکت جهان ساخت شارین با سابقه ای درخشان آماده ی کمک به شما در زمینه ی طراحی و بازسازی منزل شماست. برای بازسازی و یا طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی می توانید با متخصصین متبحر ما در این زمینه مشورت نمایید.