30
دی

چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی و تاثیر آن ها

از سال ها قبل در دکوراسیون خانه های ایرانی داشتن گل و گیاه و رسیدگی به آن ها مرسوم بوده و طرفدارن زیادی داشته است. امروزه با توجه به کوچک بودن خانه و رواج آپارتمان نشینی، هنوز هم افرادی هستند که به گیاهان علاقه زیادی نشانه داده و نسبت به نگه داری آن ها اقدام کرده اند. از این رو در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های امروزی به هیچ عنوان نمی‌توان اهمیت وجود گیاهان آپارتمانی را نادیده گرفت و یا در موردش صحبتی نکرد. اما انتخاب خود گیاهان آپارتمانی به‌ تنهایی موثر نبوده و چیدمان آن‌ها در خانه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. از این رو در ادامه این مقاله در خصوص چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی منزل و تاثیر نگهداری از آن ها در خانه صحبت خواهیم کرد.

گیاهان در دکوراسیون

انتخاب گیاهان آپارتمانی مناسب در دکوراسیون

استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل ، یکی از تکنیک های مهم طراحی داخلی به شمار می رود. اما خوب است بدانید چیدمان گیاهان در دکوراسیون منزل نقشی فراتر از عناصر طراحی داخلی دارند. آن ها به عنوان نماینده طبیعت در منزل ، از عناصر ایجاد آرامش هستند از این رو در انتخاب صحیح آن ها باید دقت لازم و کافی را به کار برد.

یکی از مهم ترین نکته هایی که در هنگام استفاده از گیاهان باید به آن دقت نمود توجه به گلدان ها می باشد. اگر می خواهید گیاهانی که در خانه استفاده می کنید باعث زیبایی خانه و افزایش جذابیت گیاهان و دکوراسیون داخلی منزل شما شوند حتما در انتخاب گلدان توجه کنید. گلدان های بزرگ با طرح های مختلف زیبایی گل را بیشتر می کنند. پس از گلدان های بزرگ استفاده کنید. در انتخاب گل و گیاه برای خانه فقط به سبز بودن آن توجه نکنید فقط از گل هایی که سبز رنگ هستند استفاده نکنید از گیاهانی که گل می دهند نیز می توانید استفاده کنید که یکی از بهترین گیاهان است که هم یک محیط شیک برای شما ایجاد میکند و هم جذابیت خانه را بیشتر می کند.

در انتخاب و تهیه گیاهان آپارتمانی در خانه از گل هایی مانند ارکیده استفاده کنید. این گل ها برگ های زیبایی دارند و اگر به خوبی از آن استفاده کنید عمر بیشتر نسبت به سایر گل ها دارند. یکی از پر طرفدار ترین گیاهان در دکوراسیون داخلی خانه ارکیده است.

گل و گیاه آپارتمانی

گیاهان خانگی

چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

استفاده از گیاهان در منزل محدودیتی ندارد و به علاقه شما بستگی دارد. شما برای پر کردن هر فضای خالی می توانید به جای استفاده از وسایل لوکس و گران قیمت که پس از مدتی دلتان را می زند، از گیاهان استفاده کنید. پشت پنجره اتاق خواب و آشپزخانه گیاهان با گلدان های کوچک و حتی کاکتوس قرار دهید. چنانچه داخل خانه پله و یا پاگرد دارید، روی هر پله گلدانی از گل بگذارید.  گوشه های خالی خانه را از گل های بلند پر کنید. یا می توانید بخشی از پذیرایی را به تمام گیاهانی که دارید اختصاص دهید و گل خانه ای کوچک را به خانه بیاورید.

اگر فضای کمی دارید، از سبد های آویز یا گلدان های دیواری استفاده کنید. و یا می توانید در باکس‌ها و گلدان‌ های مستطیلی بزرگ چند گیاه را با هم بکارید تا منظره‌ی زیبایی درست کنید البته این گیاهان باید نیاز های محیطی و آبی یکسانی داشته‌ باشند.

نزدیک پنجره یکی از بهترین مکان ها برای گیاهان آپارتمانی در منزل است چون نور کافی برایشان را فراهم می‌کند. البته همه‌ گیاهان به مقدار یکسانی نور نیاز ندارند و بعضی به نور مستقیم و بعضی به نور غیرمستقیم نیاز دارند.

انتخاب گدان در گیاهان

تاثیر گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

استفاده از گیاهان در طراحی دکوراسیون منزل و اضافه کردن یک عنصر زنده قابل حمل که هر لحظه در حال رشد و تغییر است، نقش مهم و تاثیر به سزایی در طراحی داخلی منزل دارد.

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون نشانه و جلوه گر نشاط و سرزندگی هستند که تاثیر مثبتی بر روحیه افراد دارند. قرار گیری گیاهان در دکوراسیون داخلی یک فضا به سلامتی شما کمک می کند. گیاهان علاوه بر ایجاد سلامت چشم و روح شما، هوا را تازه و تمیز نگاه می دارند. در ادامه تاثیر گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی منزل را می توانید مطالعه فرمایید.

چیدن گل های آپارتمانی

۱٫ تمیز شدن هوای خانه و جلوگیری از آلودگی

همانطور که می دانید گیاهان هوای آلوده را تسویه می کنند. چنانچه از هوای ناسالم مکدر شده اید، یکی از بهترین راه ها برای پاکیزه کردن هوای خانه با توجه به شرایط بد آلودگی هوا در روزهایی از سال، استفاده از گیاهان آپارتمانی در منزل است. گیاهان مواد آلاینده و کربن دی اکسید را جذب کرده و در نتیجه هوایی سالم و پاکیزه را برایتان به ارمغان می آورند. شما می توانید قسمتی از خانه را به گیاهان اختصاص دهید و طبیعت را به خانه بیاورید.

۲٫ جلوگیری از ورود نویز به منزل

یکی از تاثیر ات استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی منزل جلوگیری از ورود نویز به خانه می باشد. وجود گیاهان نقش مهمی در ممانعت از ورود نویز به داخل خانه شده و تا حد قابل توجهی آن را کاهش می دهند. این امتیاز برای خانه های آپارتمانی بسیار مهم و ضروری است.

انتخاب گل و گیاهان

۳٫ ایجاد حس خوب و طراوت و تازگی

شاید هنگام تماشای خانه احساس کمبود چیزی را برای بهتر شدن فضای خانه داشته باشید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما این کمبود را با استفاده از گیاهان و جای دادن آن ها در دکوراسیون منزل برطرف کنید. شما می توانید از انواع گیاهان آپارتمانی که در طیف رنگی متنوع و اندازه و شکل های گوناگونی هستند بهره گیرید. اگر برای گیاهانی که در منزل دارید گلدان های زیبا و پایه هایی مناسب انتخاب کنید، قطعا رنگ و بوی تازه و بهتری به منزل خود خواهید داد.

نکات مهم در تهیه گیاهان آپارتمانی

همانند بقیه اجناسی که قبل از خریداری در مورد آن تحقیق می کنید، حتما بررسی های لازم را قبل از تهیه گیاهان آپارتمانی نیز تکمیل کنید. برخی از گیاهان برای نگه داری شرایط دشوارتری و حساس تری را دارا هستند که شاید شما فرصت کافی برای رسیدگی به آن ها را نداشته باشید، لذا بهتر است در مورد گونه ای از گیاه که با شرایط شما سازگار تر است تحقیق و پرس و جو کرده ، سپس آن را تهیه کنید.

گونه ای از گیاهان دارای روند چرخشی جذب کربن دی اکسید در روزها و پخش آن در شب هستند. پس نتیجه کنید از آن ها در اتاق خواب استفاده نکنید. حتما به این نکته که گیاهان اندازه و موقعیت های متفاوتی دارند توجه کنید. برخی گیاهان برگ هایی بزرگ و پراکنده دارند که برای ادامه روند رشد به فضای کافی نیازمندند و نباید تحت فشار باشند، در نتیجه از قرار گیری آن ها در فضاهای کوچک خودداری کنید.

چیدمان گلدان ها کلام آخر

امروزه با توجه به فضای کمی که در خانه ها حاکم است، هر خانه نیازمند تغییر و تحول و روح تازه ای بوده که با آوردن قسمت کوچکی از طبیعت در خانه، میسر است. پیشنهاد می کنیم اگر دنبال چیدمان مدرن و شیکی برای منزل خود هستید حتما از گیاهان آپارتمانی کمک بگیرید. البته لازم بذکر است که قبل از تهیه هرنوع گیاه درمورد مناسب بودن آن با منزلتان، نحوه نگه داری و سایر موارد حتما تحقیق و بررسی های لازم را به عمل آورید. با گیاهان به زندگی خود روح ببخشید و خانه تان را سبز و شاداب نگه دارید.

برای داشتن طراحی فوق العاده و چیدمان متفواتی در منزل خود با ایده هایی نو به وسیله گیاهان آپارتمانی می توانید با گروه معماری شارین آرک تماس حاصل فرمایید تا از این طریق خانه ای با حال و هوایی از طبیعت برای شما خلق کنند.

برای خدماتی از جمله بازسازی ساختمان ، طراحی نما ، محوطه سازی و… شارین در خدمات شما عزیزان می باشد.