کناف | کناف کاری | کناف سقف | کناف دیوار | قیمت کناف | تایل کناف ضد آب حریق | شارین آرک

کناف و کناف کاری سقف و دیوار

شارین آرک > خدمات > کناف و کناف کاری سقف و دیوار

کناف و کناف کاری

کناف نوعی پانل پیش ساخته با روکش گچی است که در انواع ” کناف ضد حریق و عایق حرارتی ” ، ” کناف ضد آب و رطوبت ” و ” کناف عایق صوتی و صدا ” موجود است و به صورت گسترده به عنوان نوعی مصالح ساختمانی نوین در پروژه های بازسازی خانه و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. در واقع دیوار کناف و سقف کناف به دلیل مزایای بیشتر، جایگزین مناسب و محبوبی برای دیوار کاذب و سقف کاذب رابیتس می باشد به طوری که عموما کناف سقف آشپزخانه ، کناف سقف اتاق خواب ، کناف وسط پذیرایی ، دیوار پشت تلویزیون و حتی سقف دستشویی و حمام از بیشترین کاربردهای این سیستم ساخت و ساز خشک در دکوراسیون داخلی می باشد. از مزایای کناف می توان به تنوع زیاد، راحت تر و ساده تر بودن مراحل کناف کاری و هزینه کمتر اشاره کرد. هزینه کناف کاری سقف و دیوار عمدتا به قیمت کناف ، هزینه دستمزد و سایر متریال مورد استفاده نظیر استاد ، رانر ، مصالحی برای درزگیری و بتونه ، همچنین عایق صوتی و حرارتی بستگی دارد. لازم به ذکر است، قیمت تایل کناف نیز بر اساس انواع آن که در صفحات FR ، MR ، RG و FM دسته بندی می شوند متفاوت است.

گروه شارین آرک با تجربه بسیار در انجام پروژه های بزرگ اداری و مسکونی می تواند طراح و مجری زیباترین و جدیدترین مدل ها و طرح های کناف سقف یا دیوار با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان برای پروژه های شما باشد.

انواع کناف

انواع صفحات یا پانل های کناف

پانل کناف RG یا صفحات روکش دار گچی معمولی

صفحات ساده RG که به عنوان پانل روکش دار گچی معمولی نیز شناخته می شوند دارای روکش کرم رنگ می باشد و در محیط های خشک و بدون خطر آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرند. سقف های کاذب ، پارتیشن ها ، دیوارهای جداکننده و پوششی عموما با این نوع ساخته می شوند و یکی از پرکاربردترین انواع پانل های گچی می باشد.

پانل کناف ضد آب و رطوبت یا صفحات MR

صفحات MR ، صفحاتی مقاوم در برابر رطوبت هستند که اشتباها با نام کناف ضد آب نیز شناخته می شوند در صورتی این صفحات ضد آب نیستند و تنها در برابر رطوبت مقاوم هستند. روکش پانل MR از ترکیب گچ با موادی که نسبت به آب و رطوبت مقاوم هستند تشکیل شده است و بیشتر برای محیط های مرطوب مانند کناف سقف آشپزخانه ها و سقف سرویس بهداشتی و حمام مورد ستفاده قرار می گیرد.

پانل کناف ضد حریق و حرارتی یا صفحات FR

کناف ضد حریق یا عایق حرارتی ،‌ صفحات FR هستند که روکش آن ها علاوه بر گچ ،‌ حاوی الیاف فایبرگلاس یا شیشه است. الیاف موجود در روکش آن ها موجب مقاومتشان در برابر آتش و حرارت می گردد. صفحات FR به دلیل داشتن مقاومت نسبت به حریق بیشتر در دیوارهای جداکننده، پوشش دیوارهای سنتی، سقف کاذب و پوشش ستون ها و تیرهای فلزی و بتنی استفاده می شود.

پانل مقاوم در برابر آتش و رطوبت یا صفحات FM

صفحات FM ، صفحات روکش داری هستند که گچ آن ها حاوی الیاف فایبرگلاس و مواد مقاوم در برابر رطوبت می باشد. از این رو همزمان خصوصیات صفحات FR ( ضد حریق ) و صفحات MR ( ضد رطوبت ) را دارا می باشد. از این پانل ها در محیط هایی که لازم است در برابر آتش و رطوبت حفاظت شوند استفاده می گردد.

دیوار کناف و اجزای تشکیل دهنده آن

دیوار کناف نوعی دیوار کاذب یا دیوار غیر باربری است که برای تقسیم و جداسازی فضاهای داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. دیوار کناف دارای یک قاب سبک هستند که لایه های صفحات کناف روی انها پیچ شده اند. در واقع دیوارهای کناف از مقاطع فلزی شامل استاد و رانر ، صفحات روکش دار گچی یا سیمانی ، عوامل اتصال پیچ ها و مهارها ، مصالح درزگیری بتونه و ماستیک و عایقهای صوتی و حرارتی ساخته می شوند.

۱. استاد و رانر

استاد ( وادار یا ستونگ ) نوعی پروفیل با سطح مقطع c شکل است که به صورت عمودی و یا ستونی جهت نصب پانل های کناف در دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. رانر نیز همچون استاد پروفیلی گالوانیزه می باشد که عنوان هادی سازه استاد در دیوار و در اطراف بازشو ها استفاده می شود. 

۲. صفحات و پانل ها

همانطور که پیش تر گفته شد پانل های کناف در انواع پانل معمولی یا RG ، پانل ضد رطوبت یا MR ، پانل ضد حریق یا FR ، پانل مقاوم در برابر آتش و رطوبت یا  FM موجود می باشد که به عنوان تایل های گچی و معدنی در دیوار کناف به کار می رود. از دیگر صفحات مورد استفاده می توان به صفحات گاردکس برای جلوگیری از کپک زدگی، رطوبت و حریق، صفحات آکوستیک و تصفیه کننده هوا به جهت جلوگیری از نفوذ آلودگی هوا و همچنین تایل های پشم و چوب به منظور عایق صدا و صوت در سالن های ورزشی، آمفی تئاترها و … میتوان اشاره کرد.

۳. عوامل اتصال و مهار ها

برای ایجاد اتصال در دیوار کناف ،‌پیج نوک تیز اتصال پانل به سازه (TN) ، پیج سرمته ای اتصال پانل به سازه (TB) ، پیچ نوک تیز اتصال سازه به سازه (LB) ، پیچ سرمته ای اتصال سازه به سازه (LN) ، پیچ اتصال سازه به ساختار خشک (FN) ، پیچ و رولپلاگ استفاده می گردد و برای اتصال رانر و استاد از مهارهایی چون مهار صلیبی ،‌ مهار جمع شونده ،‌مهار حلزونی و قلاب ایکس استفاده می گردد.

۴. مصالح درزگیری بتونه و ماستیک

نوار درزگیر، نوار چسب جدا کننده ترن فیکس و بتونه درزگیری فوگن فولر و ماستیک از مصالح مورد استفاده برای درزگیری در دیوار کناف می باشند. نوار درزگیر برای جلوگیری از ترک، نوار چسب جدا کننده برای جلوگیری از ترکیب کناف و ساختمان ، بتونه درزگیری فوگن فولر برای درزگیری روکش گچی که باید چندین بار زده شود تا به ضخامت ۱۰ میلی متر برسد و گچ پوششی ماستیک برای ایجاد سطحی صاف و هموار استفاده می شود.

۵. عایق های صوتی و حرارتی

پشم شیشه و پشم سنگ از عایق های حرارتی و صوتی مورد استفاده در دیوار کناف می باشد و می توان برای بهبود عملکرد صوتی، از نوار فوم پشت رانر و استادهای مرتبط با دیوار و سقف ماسونری استفاده کرد.

از مزایای دیوار کاذب کناف سبک بودن ،‌ نصب آسان ، سرعت اجرای بالا ، قابلیت اجرا روی کف تمام شده ساختمان ،‌ کاهش وزن سازه و ساختمان ،‌ قابلیت استفاده از عایق صوتی و حرارتی ، دور ریز کم و هزینه ی کم نیروی کار می باشد.

انواع دیوار کناف و کاربرد آن ها

اجرای دیوار کناف به صورت دیوار کناف جداکننده و دیوار کناف پوششی انجام می شود که دیوارهای جدا کننده در انواع ” جداکننده ساده ،‌ جدا کننده با مقاومت مکانیکی بالا و جدا کننده با عملکرد صوتی و تاسیساتی ” و دیوارهای پوششی در انواع با سازه و بدون سازه دسته بندی می شوند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

دیوار کناف جدا کننده

قاب های فولادی سرد نورد شده و پانل های روکش دار گچی از نوع FM ( کناف مقاوم در برابر حریق ) و یا پانل های MR ( کناف مقاوم در برابر رطوبت ) از اجزای اصلی دیوار کناف جدا کننده می باشد. این دیوارها برای جداسازی یک فضا به دو بخش مورد استفاده قرار می گیرد و همانطور که گفته شد استفاده از پانل های مقاوم در برابر حریق و رطوبت این نوع دیوار را در برابر آتش و رطوبت مقاوم می کند. همچنین با قرار دادن عایق های صوتی و حرارتی داخل آن می توان آن را نسبت به آلودگی صوتی نیز مقاوم کرد. برای تکمیل نصب این نوع دیوار از اتصالات و پیچ های مخصوص، نوار چسب، بتونه و ماستیک نیز استفاده می شود و پس از آن عملیات رنگ کاری، کاشی کاری و یا کاغذ دیواری انجام می گیرد.

 

انواع دیوار کناف جدا کننده

دیوار جدا کننده W111

ساده ترین نوع دیوار جدا کننده متشکل از ردیفی از زیرسازی فلزی در ضخامت های ۵، ۷ و ۱۰ سانتی متر و لایه ای از پانل گچی روی آن دیوار جداکننده W111 است که ضخامت نهایی آن از ۵٫۹ سانتی متر تا ۵٫۱۳ سانتی متر متغیر است.

دیوارهای جداکننده W112

همچون دیوار جدا کننده کناف W111 متشکل از یک رذیف زیرسازی فلزی در ضخامت های ۵، ۷ و ۱۰ سانتی متر است اما به جای یک لایه پانل، دارای دو لایه پانل در هر طرف دیوار می باشد و برای دیوار راه پله، راهرو، مدارس و بیمارستان ها که به دلیل احتمال بالای ضربه خوردن به مقاومت بالاتری نیاز دارند کاربرد دارد.

دیوارهای جداکننده W115

متشکل از دو ردیف زیرسازی چسبیده به هم و یک لایه فوم که بین سازه ها قرار گرفته و همچنین دو ردیف پانل در هر طرف سازه است که به دلیل عایق صوتی و حرارتی مناسب به عنوان دیوار جدا کننده در واحدهای مسکونی، اداری، اتاق های هتل ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دیوارهای جداکننده w116

همچون دیوارهای جدا کننده W116 متشکل از دو ردیف زیرسازی موازی با هم است که فاصله ای بین آن ها برای عبور تاسیسات و عایق در نظر گرفته شده و همچنین شامل دو لایه پانل در هر طرف است که به دلیل وجود فضای مناسب در داخل این نوع دیوار بیشتر برای دیوارهای سرویس بهداشتی و پوشاندن مهاربندهای ساختمان استفاده می شود.

دیوار کناف پوششی

دیوار کناف پوششی به دو دسته دیوار پوششی با سازه متصل به دیوار زمینه و دیوار پوششی بدون سازه متصل به دیوار زمینه تقسیم بندی می شود. که در ادامه به شرح هر یک می پردازیم. 

انواع دیوار کناف پوششی با سازه

دیوار پوششی با سازه متصل به دیوار زمینه

دیوار پوششی کناف با سازه متصل به دیوار زمینه همانطور که از نامش بر می آید  دیواری متشکل از زیرسازی فلزی است که با ادوات و اتصالات مخصوص به دیوار پشت (دیوار سنتی) متصل شده و پانل های گچی کناف بر روی آن نصب می شوند. این نوع دیوار پوششی تا ارتفاع ۱۰ متر ساخته می شود و بیشتر برای پوشش دیوارهای برشی که در اندودکاری محدودیت دارد استفاده می شود. از مزایای این نوع دیوار پوششی ، وجود فضای مناسب بین دیوار کناف با دیوار سنتی برای عبور تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و همچنین از بین بردن ناشاغولی است.

دیوار پوششی با سازه مستقل از دیوار زمینه

دیوار پوششی با سازه مستقل از دیوار زمینه ، همچون دیوار کناف جداکننده دارای زیرسازی فلزی است و پانل های گچی در یک طرف آن نصب شده اند. W629 ، W628 ، W626 ، W625 و W630 از انواع دیوار پوششی با سازه مستقل می باشد. از انواع دیوار پوششی با سازه مستقل هستند. از مزایای این نوع دیوار می توان به قابلیت ساخت در ارتفاع بیش از ۳ متر، قابلیت مقاوم سازی دیوارهای بنایی در برابر آتش سوزی، قابلیت عبور تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و نصب عایق داخل دیوار اشاره کرد. دیوار پوششی با سازه مستقل بیشتر برای از بین بردن ناشاغولی زیاد دیوار ها استفاده می شود. همچنین این نوع دیوار پوششی زمانی که دیوار پشتی محکم وقابل اعتماد نباشد و با به نصب بار به صورت طره ای بر روی دیوار نیاز باشد کاربرد دارد. از دیگر کاربرد های دیوار پوششی که بسیار مهم است میتوان به استفاده از آن در آثار باستانی اشاره کرد، موقعی که پوشش نهایی باید کاملا مستقل از دیوار پشتی باشد.

دیوار کناف پوششی بدون سازه

دیوار کناف پوششی بدون سازه متشکل از یک لایه پانل گچی یا پانل مرکب می باشد که توسط خمیر پرفلیکس به صورت مستقیم روی دیوار نصب می گردد. از بتونه درزگیری و نوار تیپ فایبرگلاس برای از بین بردن و پوشاندن درزها استفاده می شود و سپس سطح دیوار با ماستیک پوشیده می شود تا عاری از هر گونه ناهمواری و ناصافی گردد و آماده رنگ کاری گردد. این روش علاوه بر حذف مراحل گچ و خاک و سفید کاری، عایق صوتی و حرارتی نیز ایجاد می کند. برای اجرای دیوار کناف پوششی بدون سازه ارتفاع دیوار باید کمتر از ۳ متر باشد و دیوار زمینه نباید سست، شاغول نشده و دارای اعوجاج باشد. همچنین تمیز بودن و عاری بودن دیوار زمینه از هر گونه آلودگی باید بررسی گردد.

کناف دیوار پشت تلویزیون TV

یکی از بیشترین موارد استفاده از کناف در دکوراسیون داخلی ، کناف دیوار پشت تلویزیون است. به دلیل خصوصیات و مزایای کناف مثل قابلیت ایجاد منحنی ، راحتی در ایجاد هر طرح و مدلی بدون محدودیت ،‌ قابلیت ایجاد نورپردازی زیبا ، داشتن هماهنگی و هارمونی با متریال های دیگر ، اجرای سریع و راحت ، عدم ایجاد کثیفی های زیاد در حین کار و هزینه کمتر ، کناف کاری دیوار پشت tv در هر نوع دکور و هر سبک دکوراسیون بهترین گزینه است. در سایت شارین آرک شما می توانید انواع مدل ها و جدیدترین طرح کناف دیوار تلویزیون را ببینید.

برای مشاهده جدیدترین طرح های کناف
دیوار پشت تلویزیون کلیک کنید.

کناف دیوار تلویزیون

کناف سقف

انواع سقف کناف

سقف کاذب کناف یکپارچه

سقف کاذب کناف یکپارچه نوعی سقف کاذب است که در آن سازه ی فلزی شامل پروفیل های سرد نورد شده ی نبشی تراز و سپری را به وسیله ی آویز به سقف متصل می شود و سپس پانل ها بر روی سازه فلزی نصب می گردد. نبشی تراز برای تعیین تراز سقف و در فاصله مشترک بین دیوار و سقف، سپری به جهت زیرسازی و مشخص کردن اتصال دقیق سازه ها و محل اتصال آویز ها استفاده می شود. آویزها در انواع مختلفی برای سقف کناف استفاده می شود که پرکاربرد ترین آن ها آویز مفتول گالوانیزه است. همچنین برای ثابت نگه داشتن تایل ها از گیره تایل استفاده می شود.

پانل های گچی کناف بر روی سازه نصب می گردند و برای از بین بردن درزهای بین پانل ها از بتونه می گرد. پس از آن با استفاده از ماستیک سطح هموار و صاف می گردد تا برای عملیات رنگ کاری آماده باشد.
این نوع سقف مزایای بسیاری دارد که مهم ترین آن عبارتست از:

  • افزایش زیبایی
  • وزن سبک تر نسبت به سقف کاذب رابیتس
  • هزینه کمتر و مقرون به صرفه بودن
  • نصب سریع و آسان با حداقل دورریزی و کثیف شدن محیط
  • قابلیت قرار دادن عایق حرارتی و صوتی و در نتیجه مقاوم در برابر حریق و صوت
  • قابلیت استفاده برای طرح های معماری متنوع شامل قوس دار، خمیده، شکسته و …
  • قابلیت عبور دادن و پنهان کردن تاسیسات مکانیکی و الکتریکی

مزایای سقف کاذب یکپارچه موجب کاربرد زیاد آن در سقف آشپزخانه و اپن آشپزخانه ، سقف اتاق خواب و وسط سقف سالن و پذیرایی شده است. کناف دور لوستر پذیرایی به راحتی قابل اجرا بوده و به افراد این امکان را می دهد که به طور دلخواه و متناسب با سلیقه خود طرح خود را اجرا نماید. طرح های زیادی برای  سقف پذیرایی وجود دارد برای مثال کناف گل ، لوزی ، کناف لانه زنبوری ، کناف گرد از این طرح هاست . همچنین این نوع سقف کاذب می تواند برای اتاق خواب گزینه مناسبی باشد و متناسب با سلیقه و دکوراسیون داخلی خانه شما می تواند تغییرات بسیاری را در منزل به وجود آورد.

انواع سقف کناف یکپارچه

سقف کاذب D112a

متشکل از زیرسازی گالوانیزه در دو جهت عمود بر هم و یک یا دو لایه پانل گچی بر روی آن که اکثرا از این نوع سقف استفاده می گردد.

سقف کاذب D112b

متشکل از زیرسازی گالوانیزه در یک جهت و یک یا دو لایه پانل گچی بر روی آن که عموما برای سقف های تیرچه بلوک و سقف های کاذب اتاق ها که مساحت کمتری دارند استفاده می گردد.

سقف کناف مشبک ( سقف تایل ۶۰ * ۶۰ )

متشکل از سازه های سپری شکل با دهانه هایی به ابعاد ۶۰ * ۶۰ سانتی متر که توسط آویز فلزی دوبل مخصوص به سقف متصل می شود و در داخل آن تایل های گچی یا مینرال قرار می گیرد. از مزایای کناف کاری این سقف می توان به قابلیت عبور تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، مقاومت در برابر زلزله، سبک بودن، مقرون به صرفه بودن و دسترسی آسان و راحت به تاسیسات اشاره کرد.

برای مشاهده طرح های کناف پذیرایی کلیک کنید

کناف سقف پذیرایی و آشپزخانه

کناف پذیرایی

کناف کاری سقف پذیرایی به دلیل تنوع بسیار زیاد در طرح ها و مدل های کناف پذیرایی ،‌ هماهنگی با انواع سبک های دکوراسیون ،‌ قابلیت نورپردازی منحصر به فرد ، هزینه کمتر و نصب راحت تر بسیار متداول و پرطرفدار است که مانند بسیاری از روش های طراحی از اصول خاص خود پیروی می کند و یکی از مهم‌ترین آن‌ها نوع و شرایط فضایی است که قصد اجرای آن را داریم. در طراحی دکور اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی مدرن و کلاسیک می توان به جای گچ بری سقف و صرف هزینه و زمان بیشتر از انواع کناف ساده و طرح دار استفاده کرد. برای طراحی و اجرای انواع کناف سقف پذیرایی گرد ، مستطیلی جدید ، مربع و … می توانید با شارین آرک از طریق شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان این مجموعه بهره مند شوید.

کناف سقف کناف پذیرایی سقف کناف

کناف آشپزخانه

کناف کاری آشپزخانه به دلیل تاثیر شگرفی که دکوراسیون آشپزخانه بر زیبایی هر خانه ای می گذارد بسیار پر اهمیت است و از ایده های نسبتا نو در آشپزخانه های کلاسیک و مدرن می باشد که هر روزه محبوبیت آن در بین افراد علاقه مند به دکوراسیون داخلی افزایش می یابد. این نوع سقف کاذب این امکان را به شما می‌دهد تا سقف آشپزخانه را دقیقا به دلخواهتان طراحی کنید. کناف کاری منحنی، دایره‌ای، مستطیلی یا اشکال مختلفی که با توجه به فرم آشپزخانه قابل طراحی هستند. همچنین با کناف کاری در آشپزخانه می توانید نور پردازی قوی تری داشته و جلوه متفاوت و دکوراتیوی را در فضای آشپزخانه ایجاد کنید. انتخاب طرح کناف آشپزخانه انتخاب مهمی است که بهتر است در این خصوص با طراحان حرفه ای و متخصص مشورت کرده و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید.

سقف کناف آشپزخانه کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف اتاق خواب

کناف اتاق خواب باید با توجه به سبک دکوراسیون اتاق، رده ی سنی و روحیه ی فردی که اتاق خواب متعلق به اوست و متراژ اتاق خواب انتخاب گردد. اجرای دیوار کناف در اتاق خواب نیز بسیار مورد استقبال طراحان دکوراسیون داخلی و همچنین افراد ساکن در منزل است چرا که جلوه ای خاص و متمایز به اتاق می بخشد و می توان برای دیوارهایی که سرتختی به آن تکیه داده می شود، استفاده کرد. در گذشته کناف وسط سقف اتاق اجرا می شد اما در سالهای اخیر سقف بالای تخت خواب برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد و با نور پردازی زیبا علاوه بر جلوه ی بصری، پتانسیل کاربردی آن نیز نمایان می شود.

سقف کناف دیوار کناف

مزایای کناف کاری

همانطور که اشاره شد استفاده از صفحات گچی پیش ساخته کناف مزایای زیادی دارد که این موجب استفاده و کاربرد گسترده آن در صنعت ساختمان و ساخت و ساز دارد . در این قسمت به این موارد اشاره کرده و به جزییات آن می پردازیم :

سبکی این نوع دیوارها و سقف ها و کاهش بار مرده ساختمان : یکی از اهداف مهندسین عمران تلاش برای کاهش بار مرده ساختمان و سبک بودن سازه است و صفحات گچی پیش ساخته به دلیل سبک بودن جنس مصالح ، این امکان را فراهم می کند. دیوار های کناف در مقابل دیوارهای بنایی ۱۰ تا ۱۵ برابر سبک تر هستند و با کاهش بار مرده ساختمان اثر مخرب کمتری در هنگام زلزله نسبت به دیوار بنایی دارند .

حمل آسان و راحت : به دلیل وزن کمتر این صفحات و حجم کمتر آن نسبت به مصالح دیوارهای بنایی ، حمل و نقل آن ها راحت تر است به خصوص برای مسافت های طولانی و در نتیجه هزینه حمل پایین تر می آید.

سرعت و کیفیت بالا در اجرا : همانطور که گفته شد این صفحات پیش ساخته هستند و پس از اجرا نیازی به صرف زمان برای خشک شدن گچ نیست . این امر سرعت اجرا را بالا می برد و همینطور کیفیت اجرا را بهبود می بخشد و چه در فصل سرد و چه در فصل گرم کیفیت کار یکسان است ، چرا که مانند گچ کاری نیست که در فصول سرد نیاز به محیطی گرم برای خشک شدن دارد تا از طبله شدن و جدا شدن آن جلوگیری شود . در کل مشکلات مربوط به گچ کاری مانند طبله کردن و یا ترک خوردن در آن وجود ندارد.

عایق حرارتی و صوتی : دیوارها و سقف ها می توانند از پانل هایی که عایق حرارت و صدا هستند ساخته شوند و این نکته برتری نسبت به دیگر دیوارها و سقف ها ایجاد می کند. با استفاده از عایق های پشم شیشه و پلی استایرن می توان این دیوار ها را عایق کرد به نحوی که می توان آن ها را بین دو دیوار قرار داد.

ایجاد دسترسی راحت و آسان به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی : در این نوع سقف ها و دیوار ها می توان به راحتی به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی برای تعمیر یا تعویض دسترسی داشت . در صورت ایجاد خرابی در سیستم برق و یا لوله کشی می توان به راحتی قسمت آسیب دیده را تشخیص داد و عملیات تخریب آن بسیار راحت تر و سریع تر است همچنین بعد از اتمام کار می توان به راحتی آن قسمت را بازسازی کرد .

با این حساب گچ کاری به عنوان روش قدیمی برای ساخت دیوار ها و سقف ها است و استفاده از این پانل ها با داشتن مزایایی بیشتر از گچ کاری ، به عنوان جایگزین مناسبی برای گچ کاری شناخته می شود که با داشتن هزینه مناسب و سرعت در اجرا بسیار متداول و پر کاربرد است.

برای آگاهی از قیمت تایل کناف کلیک کنید

قیمت کناف و هزینه کناف کاری سقف و دیوار

قیمت کناف با توجه به نوع تایل متفاوت است. برای مثال تایل گچی ساده روکش pvc با تایل گچی روکش پی وی سی طرح دار ؛ حصیری ، تخم مرغی ، سلطنتی و … متفاوت است.  همچنین تایل های سیمانی شیاردار ساده و طرح چوب که رنگ پذیر و مقاوم در برابر رطوبت و آتش است از نظر قیمت متفاوت است. پانل های گچی نیز بر اساس وارداتی و داخلی بودن متفاوت است . برای مثال قیمت پانل گچی یزد یا بندرعباس با قیمت پانل گچی امارات یا ترک متفاوت است. هزینه کناف کاری نیز علاوه بر متریال استفاده شده به حجم کار و دستمزد نیز بستگی دارد . از متریال استفاده شده برای اجرای آن می توان به پیچ ، نوار مش ، درزگیر ، پشم سنگ و بتونه ماستیک نام برد که هر کدام بر قیمت و هزینه آن موثر است. برای انتخاب بهترین نوع تایل و زیباترین طرح همچنین اجرای زیبا و تمیز به شارین آرک اعتماد کنید. شرکت شارین آرک با داشتن عاملیت فروش کناف ایران و داشتن تیم حرفه ای و مجرب که از اولین های ایران در این زمینه است به شما برای اعتماد بیشتر کمک می کند. شما می توانید با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۰۰۶۹۲۴ برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و نحوه ی اجرا تماس بگیرید.

درخواست مشاوره حضوری رایگان
فقط کافیه شمارت رو وارد کنید

به کمک نیاز دارید؟