24
اسفند

ویژگی های دیوار شاخص یا اکسنت وال در دکوراسیون خانه

این روز ها، در دنیای دکوراسیون هر روز شاهد مدها و روند های جدیدی هستیم که هر کدام از آن ها ویژگی های خاصی داشته و با ظرافت هرچه تمام به زیبایی دکوراسیون های طرحی شده کمک می کنند. یکی از ایده های جدید و نو که این روز ها در دکوراسیون اغلب خانه ها دیده می شود، اکسنت وال یا دیوار شاخص می باشد. شما با استفاده از طراحی خاص دیوار شاخص در دکوراسیون سالن پذیرایی اتاق خواب، آشپزخانه و… در خانه خود می توانید جذابیت فضای منزل خود را دو چندان کنید. اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که دیوار شاخص چیست و یا چه ویژگی هایی باید داشته باشد. از این رو برای آشنایی با ایده های دیوار شاخص یا اکسنت وال و همچنین اصول انتخاب آن، می توانید در ادامه این مقاله همراه شارین باشید.

ویژگی های اکسنت وال

دیوار شاخص یا اکسنت وال چیست ؟

دیوار شاخص به دیواری در دکوراسیون داخلی خانه و یا ادارات گفته می شود که طرح، رنگ و جنسی متفاوت تر از سایر اتاق های فضا داشته باشد. این دیوار با یک رنگ ویژه یا بافت خاصی نسبت به بقیه فضا نمایان می شود. درواقع دیوار شاخص یا اکسنت وال نقطه عطف خانه شماست و دکوراسیون فضای شما را برجسته و چشمگیر می کند. در دکوراسیون داخلی مدرن، دیوار شاخص اتاق هنگام ورود، تمام توجه افراد را جلب می کند و در واقع، به ‌نوعی به نقطه‌ی اصلی اتاق تبدیل می‌شود.

مقصود از طراحی اکسنت وال یا دیوار شاخص، ایجاد نقطه کانونی در محیط می باشد. از این رو توجه به طراحی آن بسیار حائز اهمیت می باشد. انعطاف پذیری، سادگی،و مقرون به صرفه بودن در طراحی این دیوار سبب محبوبیت روز افزون آن شده است. در طراحی این دیوار می توان از متریال مختلفی از جمله، آجر، سنگ، کاغذ دیواری ، رنگ و… استفاده نمود، فقط کافیست در انتخاب و طراحی آن به به نکاتی توجه داشته باشیم.

دیوار شاخص چیست

دبوار شاخص پشت تلویزیون

اصول انتخاب دیوار شاخص

اگر قصد طراحی دیوار شاخص و یا به کار بردن آن در هر قسمتی از خانه را دارید، باید با برخی از اصول و قواعدی که استفاده از اکسنت وال دارد، آشنایی داشته تا بتوانید به زیبا ترین و درست ترین شکل ممکن از این دیوار بهره ببرید.

بسیار دقت کنید که انتخاب دیوار شاخص هم اصولی دارد شما نمی توانید در اتاق، هر دیواری را به عنوان اکسنت وال انتخاب کنید و طرح هایی را که در ذهن دارید روی آن پیاده کنید. در انتخاب اکسنت وال یکی از بهترین روش ها، انتخاب دیواری است که توجه زیادی از مخاطب را به خود جلب می کند. در دکوراسیون سالن پذیرایی یکی از شاخص ترین دیوار هایی که به عنوان اکسنت وال می توان از آن بهره برد، دیواری است که رو به روی تلویزیون و پشت کاناپه قرار دارد. همچنین در دکوراسیون سالن پذیرایی یکی از دیوار هایی که استفاده از آن به عنوان اکسنت وال رایج می باشد، دیوار پشت شومینه می باشد زیرا استفاده از این دیوار به عنوان دیوار شاخص، جلوه خاصی به دکوراسیون خانه می بخشد. دیوار پشت تلویزیون نیز قابلیت تبدیل شدن به اکسن وال را نیز دارد، زیرا به خودی خود از جلب کننده ترین دیوار های اتاق نشیمن و سالن پذیرایی محسوب می شود.

دیوار شاخص در دکوراسیون اکسنت وال در دکوراسیون

اما اگر قصد دارید در اتاق خواب از دیوار شاخص استفاده نمایید، دیواری را انتخاب کنید که پشت تخت خواب قرار گرفته باشد. در حمام نیز می توان از دیوار شاخص بهره برد. اجرای یک دیوار کانونی در حمام می تواند یک کار هنری واقعی باشد. این یک تکنیک طراحی عالی برای حمام های کوچک است و شما را قادر می سازد تا یک عامل شگفت انگیز واقعی را برای حمام خود ایجاد کنید.

دیوار شاخص اتاق خواب

ویژگی های دیوار شاخص

اکسنت وال یکی از عناصر جذاب و هدفمند در دکوراسیون داخلی خانه یه شمار می آید، از این رو در طراحی آن خلاقیت های بسیاری را می توان استفاده کرد و از ایده های جذابی بهره برد. به عنوان مثال شما می توانید روی دیوار از تابلو ها و دیوار ها آویز های جذاب استفاده کرده و یا قسمتی از دیوار را با استفاده از الگو های خاص نقاشی و طراحی کنید.

اگر می خواهید با استفاده از اکسنت وال دکوراسیونی چشمگیر داشته باشید، گاها باید چهاچوب و قوانین را کنار گذاسته و از رنگ های خاص متنوعی برای این دیوار استفاده کنید. به عنوان مثال برای دیوار شاخص معمولا از رنگ هایی تیره تر از سایر رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون استفاده خواهد شد. همچنین می توانید از رنگ های تند و جیغ نیز استفاده نمایید. رنگ ‌های پر رنگ و جیغ غالبا در ترکیب با رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری و یا بژ، فضای بسیار جذابی ایجاد می‌کنند. توصیه می شود در طراحی و دکور این دیوار شجاع باشید، و رنگ های متنوعی را امتحان کنید.

گرچه در رنگ و الگوی دیوار شاخص محدودیتی وجود ندارد، اما توصیه می شود به هماهنگی دکوراسیون داخلی و اجزای دیوار شاخص توجه کنید. توجه به سایر اجزای اتاق و سایر رنگ‌هایی که در دکوراسیون اتاق به کار گرفته شده است، می‌تواند به جذابیت دیوار شاخص افزوده و باعث متمایز شدن آن شود.

طراحی دیوار شاخص

 

کلام آخر

در صورتی که در دکوراسیون خانه خود نیاز به تنوع دارید، طراحی اکسنت وال در منزلتان را فراموش نکنید، شما می توانید در قسمت های مختلفی از خانه مانند اتاق پذیرایی، اتاق خواب، حمام و یا آشپزخانه، دیواری را به عنوان اکسنت وال انتخاب کرده و آن را طبق سلیقه خود طراحی کنید و توسط ان فضای خانه خود را دگرگون کرده و سلیقه خود را به نمایش بگذارید. از این رو با این روش، تنوع و جذابیت به خصوصی در منزلتان تجربه خواهید کرد. جهت طراحی دیوار شاخص خانه خود و آشنایی با سایر ویژگی های آن می توانید از گروه متخصص شارین مشاوره های لازم را گرفته و اجرای آن را نیز به این تیم حرفه ای بسپارید.

جهت مشاوره با طراحان تیم شارین می توانید با شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات بیشتری را در خصوص هزینه طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود از جمله طراحی کناف ، طراحی کابینت آشپزخانه ، طراحی و اجرای پارتیشن ، را نیز کسب نمایید.