25
اسفند

پاراوان چیست و چه کاربرد هایی در دکوراسیون دارد ؟

در خانه های کوچک امروزی که فضای داخلی خانه برای انجام خیلی از فعالیت ها کم است، اما عناصر والمان هایی وجود دارند که می توانند همین فضاهای کوچک را تفکیکی کرده تا نظم و زیبایی خاصی به دکوراسیون خانه شما بخشند. این عناصر پاراوان ها می باشند، استفاده از پاراوان ها و پارتیشن های متحرک کمک زیادی به خلق فضا های کاربردی کرده است. تنها با قرار دادن یک پاراوان که در طرحی مناسب با دکوراسیون داخلی خانه انتخاب شده می توان در فضا صرفه جویی کرد و بدون صرف هزینه، قسمتی از خانه را به یک فعالیت خاص اختصاص داد. در ادامه این مقاله شارین به موضوع کاربرد پاراوان و پارتیشن ها در دکوراسیون داخلی ساختمان ها می پردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کاربرد پاراوان دکوراسیون

پاراوان دکوراتیو

پاراوان چیست ؟

پاراوان ، همانند پارتیشن یکی از عناصر کاربردی در دکوراسیون داخلی خانه می باشد که نقش تفکیک کننده و تقسیم کننده فضا های مختلف خانه را بر عهده دارد و علاوه بر این می توان به عنوان یک المان کاربردی نیز از آن استفاده نمود. در واقع پاراوان هh پارتیشن های متحرکی می باشند که در قسمت های مختلفی از خانه قابل استفاده هستند.

استفاده از پاراوان و اختراع آن به نوعی و به یک شکل متفاوت به کشور ژاپن و چین بر می گردد که از آن در کنار درب ورودی ساختمان استفاده می کردند. این المان در متریال های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که رایج ترین آن چوب می باشد اما به دلیل جلوگیری از آسیب به محیط زیست  و همچنین بالا بودن قیمت چوب امروزه سعی بر آن است که از پاراوان های چوبی کمتر استفاده شود و اغلب از جنس ، حصیر ، مکرومه ، pvc ، و یا آینه در بازار عرضه می گردند.

پاراوان اداری طراحی پاراوان

پاراوان ها در ابعاد گوناگون مورد استفاده قرار خواهند گرفت اما نوع استاندارد آن در ابعاد ۴۰ الی ۶۰ سانتی و ارتفاع ۱۸۵ سانتی متر می باشند. توصیه می شود تا حد امکان از سایز ها و ابعاد استانداردی از پاراوان ها استفاده نمایید، زیرا اگر تغییری در آن ها ایجاد شود، پایداری پاراوان پایین آمده و کوچک ترین ضربه منجر به سقوط آن خواهد شد.

کاربرد پاراوان در دکوراسیون منزل چیست ؟

همانطور که می دانید پاراوان ها نقش جدا کننده بخش های مختلفی از خانه را در دکوراسیون منزل بر عهده دارند. به چند منظور از پاراوان در محیط های مختلف استفاده می شود. تقسیم کردن فضا یکی از مهم ترین علت های استفاده از آن می باشد. دلیل بعدی به منظور حفظ حریم خصوصی ، برای تفکیک قسمتی که از فضای بیرون به داخل محیط خانه استفاده می شود.

پاراوان در دکور منزل

پاراوان ها را می توان در خانه ها، ادارات، آتلیه، مغازه، آرایشگاه، نمازخانه، شرکت، نمایشگاه و محیط هایی که به تفکیک فضا نیاز دارند استفاده می کنند. لازم به ذکر است که در هنگام استفاده از پاراوان ها باید به مکان مورد استفاده و همچنین جنس پاراوان دقت بسیاری کرد. به عنوان مثال پاراوان های چوبی را نمی توان در مکان هایی که دارای رطوبت می باشند استفاده کرد. برخورد آب با پارتیشن چوبی موجب خراب شدن این محصولات می شود.

به طور کلی از پاراوان برای کاربرد های زیر استفاده می شود:

  • محدود کردن فضای ورودی
  • تقسیم بندی فضای هال و سالن پذیرایی از یکدیگر
  • جداسازی پذیرایی از غذا خوری
  • پوشاندن قسمت های قناس و آسیب دیده
  • فضا سازی اتاق کار یا تعویض لباس در اتاق خواب های بزرگ

انتخاب پاراوان

پاراوان چوبی در پایان باید به این نکته اشاره کرد که قابلیت متحرک بودن این جداکننده فضا، این امکان را به ما می دهد تا در صورت لزوم آن را جمع کرده و به جای دیگری انتقال دهیم. برای منازلی که امکان تغییر معماری منزل و جابه جایی دیوار ها وجود ندارد پاراوان ها و دیوار های متحرک یک گزینه خوب و کم هزینه به حساب می آیند. اگر فضای داخلی خانه باز باشد می توان با دست باز تر از پارتیشن ها استفاده کرد. پاراوان ها به دلیل سبکی، تنوع در نقش و طرح، قابلیت جابه‌جایی و تنوع در نوع متریال در بین مردم محبوبیت خاصی دارند. شما با خریداری یک پاراوان در خانه می‌توانید فضاهای کاربردی‌تری خلق کنید.

پارتیشن متحرک

کلام آخر

همانطور که در این مقاله همراه ما بودید، در این نوشته به پاراوان و کاربرد هایی که در دکوراسیون داخلی دارد اشاره کردیم. همچنین در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعاتی کاربردی در راستای یک خرید موفق به شما ارائه کنیم که امیدواریم مفید واقع ‌شده باشد. جهت خرید و استفاده از این المان زیبا و کاربردی می توانید به فروشگاه های اینترنتی معتبر و مورد اطمینان مراجعه کنید و متنوع ترین مدل های پاراوان را در ان جا مشاهده کرده و خریداری نمایید.

جهت داشتن دکوراسیون داخلی اصولی برای خانه و محل کار خود می توانید از گروه حرفه ای شارین مشاوره های لازم را دریافت نمایید. شارین با داشتن طراحان و متخصصین حرفه و با ترجبه می تواند شما را در داشتن دکوراسیونی زیبا و اصولی و مطابق با سلیقه تان، کمک های شایانی به شما عزیزان داشته باشد. همچنین می تواند در طراحی کابینت آشپزخانه ، طراحی کمد دیواری ، طراحی و اجرای کناف سقف و دیوار و حتی بازسازی خانه تان شما اقدامات لازم را انجام دهد. جهت مشاوره و ارتباط می توانید با شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.