20
اسفند

ایده های طراحی دکوراسیون داخلی خانه با سقف کوتاه

این روز ها که بیشتر مردم در آپارتمان ها زندگی می کنند، با برخی مشکلات مواجه هستند که یکی از آن ها خانه های کوچک با سقف کوتاه می باشد. سقف های کوتاه حس خستگی را در افراد چند برابر می کنند، حسی سرشار از خفگی که همه ساکنان خانه را در بر خواهد گرفت. روش های زیادی در معماری وجود دارد که کمک می کنند اندازه خانه بزرگ تر دیده شود اما اجرای تمامی آن ها در آپارتمان ممکن نیست و یا هزینه زیادی دارد. طراحی سقف کوتاه در دکوراسیون خانه سبب دلگیر شدن فضای خانه و کوچکتر دیده شدن محیط خواهد شد، از این رو در این مقاله ما قصد داریم در خصوص بلندتر نشان دادن سقف های کوتاه در طراحی خانه نکاتی را برای شما عزیزان بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

بلند تر نشان دادن سقف کوتاه

طراحی دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

سقف یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی خانه به شمار می آید. از این رو ارتفاع آن تاثیر بسیار زیادی در بزرگ و کوچک نشان دادن فضا و همچنین کلیت دکوراسیون داخلی دارد. ارتفاع سقف از جمله عواملی است که بر حس و حال افراد خانه و به طور کلی حس خانه تاثیر می گذارد. سقف های بلند باعث بزرگ تر نشان دادن فضای خانه شده و همین طور به روشن تر بودن خانه نیز کمک می کنند. در مقابل سقف های کوتاه بر بسیاری از افراد تاثیر منفی گذاشته و باعث ایجاد گرفتگی محیط می شود. همچنین سقف های کوتاه گاها سبب عملکرد ضعیف افراد شده و بر روی مغز آن ها تاثیرات منفی خواهند گذاشت.

دکوراسیون خانه با سقف کوتاه

از این رو طراحی دکور خانه هایی که دارای سقف هایی با ارتفاع کوتاه می باشند امری چالش بر انگیز برای طراحان داخلی محسوب می شود و  طراحی دکوراسیون داخلی فضاهایی که با این مشکل مواجه هستند، باید با دقت بیش تری انجام شود. نحوه ی چیدمان و انتخاب مبلمان مناسب برای این فضاها نیز باید حتما مورد توجه قرار گیرد. با استفاده از تکنیک های مختلف دکوراسیون داخلی و چیدمان، می توان سقف یک فضا را تا حد زیادی بلندتر از آن چه در واقع هست، نشان داد. برای آشنایی با این تکنیک ها و ترفند ها در درکوراسیون خانه هایی با سقف های کوتاه به نکات زیر توجه کنید:

·        استفاده از رنگ روشن در سقف

اولین و تاثیر گذارترین ایده برای بلندتر به نظر رسیدن سقف منزل این است که از رنگ های روشن مخصوصا سفید برای رنگ آمیزی دیوارها و سقف استفاده کنید زیرا رنگ های تیره سقف را کوتاه تر می کنند. به باور برخی از طراحان استفاده از رنگ های هایگلاس باعث بازتاب نور شده و همین امر به بلندتر نشان دادن سقف کمک می کند.

بلندتر نشان دادن سقف

·        طراحی پنجره های هایی با ارتفاع بلند

استفاده از پنجره های طولی که ارتفاع آن ها از سقف تا کف می باشد به بزرگ تر نشان دادن فضاهای کوچک بسیار کمک می کند. در خانه هایی که با سقف های کوتاهی طاحی شده اند، به جای پنجره های کوتاه از پنجره های بلند و قدی با شیشه های ساده و بدون برش استفاده کنید. مخصوصا اگر قد پنجره تان تا نزدیکی زمین باشد خیلی می تواند به بلندتر نشان دادن سقف خانه تان کمک کند.

پنجره بلند در دکوراسیون

·        نورپردازی در جهت رو به بالا

هر چه نور بیشتری به روی سقف خود بتابانید ارتفاع آن بلند و بلندتر به چشم می آید. به جای انتخاب آویزها و لوسترهایی که به سقف متصل شده و نور را به سمت پایین و دور سقف خانه می فرستند، تمرکز را به روی روشنایی سقف قرار دهید و اجازه دهید تا منابع نور بیشتری به روشنایی اتاق کمک رسانی کنند. توصیه می شود در خانه هایی که با سقف های کوتاه طراحی شده اند، از به کار بردن لوستر ها و بلند و بزرگ اجتناب کنید.

سقف کوتاه خانه

·        استفاده از آینه های بلند و قدی

آینه ها هم تاثیر بسیار زیادی در بلندتر نشان دادن سقف های کوتاه دارند. زیرا با انعکاس و تاباندن نور در منزل شما سقف بلند تر دیده می شود و اگر جای مناسبی را برای قرار دادن آینه انتخاب کنید هم در بزرگتر به نظر رسیدن فضا تأثیرگذار است و هم می تواند قناسی های منزل شما را پوشش دهد.

·        کاغذ دیواری و دیوارپوش با طراحی عمودی

استفاده از الگوهای عمودی از جمله روش هایی است که می تواند به بلندتر نشان دادن سقف های کوتاه کمک کند. با ایجاد کردن خطوط عمودی روی دیوار یا استفاده از کاغذ دیواری هایی با الگوی عمودی سبب بلند تر دیده شدن ارتفاع سقف خواهد شد. هر چقدر رنگ های این خطوط متضاد تر باشند، سقف کوتاه را بلندتر نشان می دهند.

·        انتخاب صحیح پرده و ارتفاع چوب پرده

انتخاب پرده مناسب و نصب آن ها برای خانه هایی با سقف های کوتاه از جمله عوامل تاثیر گذار در ارتفاع سقف ها می باشد. پرده ها را نزدیک به سقف بیاویزید. طول پرده ها را بلند در نظر بگیرید طوری که تا زمین برسد، با این روش ارتفاع اتاق بلندتر دیده می شود. پارچه های طرح دار عمودی را برای پرده انتخاب کنید تا سقف کوتاه خانه را بالاتر نشان دهد.

سقف کوتاه در دکوراسیون

·        استفاده از مبلمان با ارتفاع و پایه های کوتاه

یکی دیگر از بهترین تکنیک ها که سبب بلند تر دیده شدن ارتفاع سقف خانه شما خواهد شد، استفاده از مبلمانی است که ارتفاع کوتاه تری دارند و به سطح زمین نزیک تر هستند. این روش فاصله میان اثاثیه و سقف را بیشتر می کند و باعث می شود سقف بلندتر برسد؛ در حالی که مبلمان بزرگ و بلند فضا را بسته تر نشان می دهند.

مبل کوتاه در دکوراسیون

کلام آخر

اکثر افراد با سقف کوتاه خانه خود دچار مشکل و سرگردانی هستند. اما با در نظر گرفتن نکاتی که در مقاله فوق ذکر شد و با کمی ایده های هوشمندانه در طراحی دکوراسیون داخلی این خانه ها به راحتی می توان از حضور و زندگی در آن ها نیز لذت برد. برای اجرای ایده های نو و اصولی می توانید از گروه تخصصی شارین کمک بگیرید. شارین اماده ارائه انواع خدمات دکوراسیون خانه، از جمله نورپردازی دکوراسیون ، کناف کاری ، نصب و اجرای کفپوش و دیوارپوش و همچنین بازسازی خانه هایی با سقف های کوتاه و قدیمی می باشد. برای همکاری با این تیم حرفه ای می توانید با شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.